מסרק כינים

כאן תוכלו למצוא מסרק סמיך של מיטב החברות וגם מסרק לביצי כינים, כולל מסרק כינים מומלץ ונקרא גם מסרק שואב כינים.

כיצד לבחור מסרק כינים

 החיים יכולים להיות די קדחתניים כאשר לילדכם יש כינים, כך שהדבר האחרון שאתם צריכים זה מסרק כינים שלא עובד.

 

קיימים מסרקי כינים חשמליים, פלסטיים ומתכתיים. מסרקים חשמליים לכינים מגיעים במספר עיצובים שונים אך נכון לעכשיו אף אחד מהם לא נחקר היטב. הרופאים לא ממליצים עליהם כרגע על פני סוגים לא חשמלי  

 

לא משנה באיזה סוג תבחרו, היו מוכנים להשתמש בו כדי לסרק את כל שיער ילדכם במשך שבועות ברציפות על מנת להסיר כמה שיותר מהמזיקים.

 

האם מסרקי כינים חשמליים עובדים?

מסרקי כינים חשמליים קיימים בשוק מאז תחילת שנות ה -2000-אך עדיין אין היום גרסה שיכולה להתחרות במסרקי כינים ממתכת ופלסטיק עדינים.

 

למעשה, בית החולים לילדים בוויסקונסין אינו ממליץ "לבזבז את כספך" על מסרק כינים אלקטרוני. אין מחקר אחד שנבדק על ידי עמיתים שיכול לאמת אף אחת מהטענות שהמוכרים טוענים לגבי יעילותם.

 

לדוגמה, יש סוג אחד של מסרק כינים אלקטרוני שנועד להשמיע צליל זמזום כשהוא נע בשיערך. הוא מייצר זאפ חשמלי קטן בכל פעם שהוא מזהה כינה בין שיניו. זה למעשה הורג את החרק. אז אתה צריך לנקות את המסרק לפני שהוא יחדש את חיפוש הזמזום שלו.

 

מומחים לא אוהבים את המסרק הזה מכמה סיבות. בשל חששות בטיחות, זה יכול לשמש רק על שיער יבש. כינים יכולות -לברוח מהר יותר בשיער יבש בזמן ששיער רטוב מאט אותן.

 

כמו כן, המסרק מפסיק לעבוד בכל פעם שמשהו נתפס בין שיניו. אז אתה כל הזמן עוצר לנקות פסולת קרקפת אקראית מהמברשת.

 

עם עיצוב כזה, מומחים אינם זקוקים למחקרים רבים כדי לדעת שמסרקים מסורתיים פשוט יעילים יותר בשליטה על כינים.

 

איזה סוג של מסרק כינים הוא הטוב ביותר?

כדי להחליט על המסרק הטוב ביותר עבורך, שאל את עצמך אם אתה מוכן להוציא קצת כסף נוסף כדי לקנות אחד. כמה מסרקים, בדרך כלל עשויים פלסטיק מגיעים בחינם עם ערכות כינים ותרופות בעוד שאחרים נמכרים בנפרד.

 

החליטו גם אם אתם רוצים את המסרק בעיקר לכינים בוגרות, לביצים שלהם , או לשניהם.

 

לכל המסרקים יש תכונה עיצובית משותפת של שיניים קטנות עם מעט מאוד מקום ביניהן. באופן כללי, ככל שהמסרק עדין יותר, כך הוא יעיל יותר. מרווח שיניים בסביבות 0.2 עד 0.3 אינץ' יכול להסיר כינים בוגרות אך נוטה להחמיץ ביצי כינים. מסרקים עם שיניים הקרובות יותר ל 0.09 אינץ' הם הטובים ביותר להסרת כינים מבוגרות וגם ביצים. 

 

מחקר אחד השווה שני מסרקי כינים מפלסטיק לשני מסרקי כינים ממתכת ומצא זאת. בעוד שכולם עבדו להסרת כינים, מסרק המתכת עם השיניים הטובות ביותר היה הטוב ביותר בהסרת כל שלבי ההתפתחות.

 

מתי להשתמש מסרק כינים

מסרקי כינים הם אחת האסטרטגיות היעילות ביותר לחיסול כיני הראש של ילדכם.

הם יכולים להיות מועילים במיוחד אם לבית הספר של ילדכם יש מדיניות ללא כינים, שבה אסור לתלמידים לחזור אם קיימים כינים כלשהם. ביצי כינים קטנות, קשה לראות ודביקות. למרבה המזל, מסרקים הם דרך קלה להסיר ביצי כינים 

 

בטווח הארוך, הם אמינים עוד יותר כפתרון גלובלי מכל תרופה מסוימת. הסיבה לכך היא שכינים נוטות יותר להיות עמידות בפני תרופה כימית מאשר למסרק פיזי 

 

מסרקים יכולים להיות גם אפשרות הטיפול העיקרית או, בדרך כלל יותר, בשימוש לצד תכשירים. כך או כך, עליכם להתחיל בטיפול במסרק ברגע שתבינו שלילדכם יש כינים. התחל בדיוק באותו יום, אם אפשר.

 

לאחר תחילת הטיפול, המשך לסרוק לפחות פעם ביום בזמן שאתה עדיין רואה כינים חיות. לאחר מכן המשך לסרק את שיער ילדך כל שלושה עד ארבעה ימים לפחות שלושה שבועות לאחר שתראה את הכינה החיה האחרונה שלך. הסיבה לכך היא שניטים יכולים לקחת עד שבועיים לבקוע.  

 

כיצד להשתמש מסרק כינים

ישנם מספר שלבים לשימוש במסרק כינים. היזהר לעשות זאת בדרך הנכונה כדי שילדך יוכל להיות נטול כינים במהירות האפשרית.

 

השלבים שעליך לבצע הם:

 

ראשית, הרטיבו את כל השיער של ילדכם וסרקו דרכו מרכך בעזרת מברשת רגילה. המים מאטים את הכינים והמרכך מקל על סירוק השיער.

ואז הושיב את ילדך במקום בו תוכל לראות בקלות ולהגיע לראשו. סירוק מתחת לאור בהיר הוא הטוב ביותר.

הפרד את שיערם למספר חלקים קטנים.

התחל לסרוק את החלקים האלה בזה אחר זה.

נקה את המסרק בעזרת נייר טישו או נייר טואלט לאחר כל כמה מברשות, כך שתוכל לבדוק אותו אם יש כינים חיות.

שימו לב במיוחד לאזורים הקרובים לקרקפת, מאחורי אוזניהם וליד עורף. החרקים נוטים להתאסף באזורים אלה. 

מה אתה מחפש?

כשאתה מסרק, סביר יותר שתמצא כינים בוגרות מאשר ניטים.

 

לכינים מבוגרות יש גופים חומים כהים שקל יותר לראות כנגד הקרקפת. הן נעות במהירות והם בערך בגודל של זרעי שומשום. הם לא יכולים לקפוץ אבל יזחלו על כל השיער והקרקפת.

 

הניטים יכולים להיות צהובים, חומים או שזופים והם קטנים בהרבה מהמבוגרים. ניטים נמצאים בדרך כלל במרחק של כמה סנטימטרים מעל הקרקפת. הם נראים כאילו הם הודבקו על קווצת השיער. הביצים מתבהרות כאשר הכינים בוקעות. 

 

בזמן שאתה מסרק, זכור כי סביר להניח שתמצא דברים בשיער של ילדך מלבד כינים, כמו:

 

  • קשקשים
  • עפר
  • חול
  • מוך

וודא שאתה לא טועה באף אחד מהדברים האלה בכינים או ניטים. 

 

מתי כדאי לפנות לרופא?

למרות שכינים הם יותר מטרד מאשר דאגה רפואית רצינית, זה יכול להיות רציני אצל ילדים מסוימים. גירוד רב מדי עלול להוביל לפתחים וזיהומים כואבים. במקרה זה, עליך לדבר עם הרופא שלך או לפנות לרופא עור מיד.

 

הרופא שלך יכול גם לתת לך המלצות או מרשמים אם תרופות מסורתיות ללא מרשם אינן עובדות.

 

אם כל השאר נכשל, גילוח מוחלט של ראשו של ילדכם הוא דרך מובטחת להיפטר מכינים.