מוצצים

19 מוצר(ים)

קראו עוד על מוצצים באתר וויקיפדיה

כתבה על מוצץ - בעד או נגד


מוצצים: האם הם טובים לתינוק שלך?

ההחלטה להשתמש במוצץ או לא תלויה בך. שקולי את עשה ואל תעשה לתת לתינוק שלך מוצץ, וכיצד לעזור לו או לה לשבור את ההרגל.

 לרוב התינוקות יש רפלקס יניקה חזק. חלק מהתינוקות אפילו מוצצים את אגודליהם או אצבעותיהם לפני שהם נולדים. מעבר לעזרה בתזונה, ליניקה לעיתים קרובות יש השפעה מרגיעה. האם מוצצים באמת בסדר עבור התינוק שלך? הביני את היתרונות והסיכונים של שימוש במוצץ, עצות בטיחות וצעדים לגמילת תינוקך מהמוצץ.

 

יתרונות מוצצים:

עבור תינוקות מסוימים, מוצצים הם המפתח לשביעות רצון בין האכלות. שקלי את היתרונות:

מוצץ עשוי להרגיע תינוק בררן. יש תינוקות שהם הכי מאושרים כשהם מוצצים משהו.

מוצץ מציע הסחת דעת זמנית.

מוצץ עשוי לעזור לתינוקך להירדם.

 אם התינוק שלך מתקשה להתיישב, מוצץ עשוי לעשות את העבודה.

מוצץ עשוי להקל על אי הנוחות במהלך טיסות. תינוקות לא יכולים "לפוצץ" את אוזניהם בכוונה על ידי בליעה או פיהוק כדי להקל על כאבי אוזניים הנגרמים כתוצאה משינויים בלחץ האוויר. מוצץ עשוי לעזור.

מוצץ עשוי לעזור להפחית את הסיכון לתסמונת מוות פתאומי של תינוקות (מוות בעריסה). מציצת מוצץ בזמן תנומה ובשעת השינה עשויה להפחית את הסיכון למוות בעריסה.

מוצצים הם חד פעמיים. כאשר הגיע הזמן להפסיק להשתמש מוצצים, את יכולה לזרוק אותם. אם ילדכם מעדיף למצוץ את אגודלו או אצבעותיו, יתכן שיהיה קשה יותר לשבור את ההרגל.

 

החסרונות:

כמובן, למוצצים יש גם חסרונות.

התינוק שלך עלול להיות תלוי במוצץ. אם תינוקך משתמש במוצץ כדי לישון, את עלולה להתמודד עם  בכי באמצע הלילה כאשר המוצץ נופל מפיו של תינוקך.

שימוש במוצץ עלול להגביר את הסיכון לדלקות באוזן התיכונה. עם זאת, שיעורי דלקות האוזן התיכונה הם בדרך כלל הנמוכים ביותר מלידה ועד גיל 6 חודשים — כאשר הסיכון למוות בעריסה הוא הגבוה ביותר ותינוקך עשוי להתעניין ביותר במוצץ.

שימוש ממושך במוצץ עלול להוביל לבעיות שיניים. שימוש רגיל במוצץ במהלך השנים הראשונות לחיים בדרך כלל אינו גורם לבעיות שיניים ארוכות טווח. עם זאת, שימוש ממושך במוצץ עלול לגרום לשיני הילד להיות מיושרות בצורה לא נכונה.

שימוש במוצץ עלול לשבש את ההנקה. אם את מניקה, את יכולה לחכות להציע מוצץ עד שהתינוק שלך יהיה בן 3 עד 4 שבועות והתמקמת בשגרת הנקה. עם זאת, סקירה של שימוש במוצץ בלתי מוגבל בתינוקות בריאים, לטווח מלא, מצאה כי אין לה השפעה על המשך ההנקה.

 

מוצץ - עשה ואל תעשה

אם תבחרי להציע לתינוקך מוצץ, זכרי את הטיפים הבאים:

אל תשתמש במוצץ כקו הגנה ראשון. לפעמים שינוי מיקום או מפגש נדנדה יכולים להרגיע תינוק בוכה. הצע מוצץ לתינוקך רק לאחר או בין האכלות.

בחר מגוון אחד, בטוח למדיח כלים. מוצצים העשויים משני חלקים מהווים סכנת חנק אם הם נשברים.

תן לתינוק שלך לקבוע את הקצב. אם התינוק שלך לא מעוניין במוצץ, אל תכריח אותו.

שימרו על ניקיון. עד שהתינוק שלכם בן 6 חודשים ומערכת החיסון שלו מתבגרת, הרתיחו לעתים קרובות מוצצים או העבירו אותם דרך המדיח. לאחר גיל 6 חודשים, פשוט לשטוף מוצצים עם מים וסבון. עמדו בפיתוי "לשטוף" את המוצץ בפה שלכם. אתם רק תפיצו יותר חיידקים לתינוקך.

אל תמתיקו אותו. אל תשים חומרים מתוקים על המוצץ.

החליפו מוצצים לעיתים קרובות והשתמשו בגודל המתאים לגיל תינוקך. צפו בסימני הידרדרות. גם להיזהר עם קליפים של מוצץ. לעולם אל תחבר מוצץ לחוט או לרצועה מספיק זמן כדי להיתפס סביב צווארו של תינוקך.

 

לסיכום

הסיכונים בשימוש במוצץ מתחילים לעלות על היתרונות ככל שתינוקך מתבגר. בעוד שרוב הילדים מפסיקים להשתמש במוצצים בעצמם בין הגילאים 2 ל -4, אחרים זקוקים לעזרה בהפרת ההרגל. השתמשו בשבחים כאשר ילדך בוחר שלא להשתמש במוצץ. אם ילדכם מתקשה לוותר על המוצץ, שקלו לבקש עזרה מרופא או רופא השיניים של ילדכם.