טמפונים

8 מוצר(ים)

אם את משתמשת בטמפונים במהלך המחזור (או הווסת), חשוב לדעת כיצד להשתמש בהם בבטחה.

מה הם טמפונים - ולמה הם משמשים?

טמפונים הם שיטה אחת לספיגת זרימת הווסת בתקופת המחזור. טמפונים נועדו להיות מוכנסים לתוך הנרתיק עם או בלי המוליך.

 

בארצות הברית, מנהל התרופות והמזון מסדיר טמפונים כתכשירים רפואיים. טמפונים המאושרים על ידי מנהל המזון והתרופות נועדו לשימש פעם אחת ואז לזרוק אותם. אין להשתמש בטמפון יותר מפעם אחת.

 

ממה עשויים טמפונים?

טמפונים שאושרו על ידי מינהל המזון והתרופות עשויים כותנה, זהורית או תערובת של השניים. הסיבים הסופגים המשמשים בטמפונים  הנמכרים כיום מיוצרים בתהליך הלבנה נטול כלור אלמנטרי, המונע גם ממוצרים רמות מסוכנות של דיוקסין (סוג של מזהם המצוי בסביבה).

 

כיצד מעריך מנהל המזון והתרופות את בטיחות הטמפונים?

לפני שניתן יהיה למכור טמפונים באופן חוקי בארצות הברית, עליהם לעבור את הסקירה של מנהל המזון והתרופות כדי לקבוע אם הם בטוחים ויעילים כמו (שווה ערך באופן משמעותי) לטמפונים המשווקים כחוק.

 

כחלק מהסקירה של מנהל המזון והתרופות, היצרנים מגישים נתונים הכוללים את תוצאות הבדיקה כדי להעריך את בטיחות החומרים המשמשים לייצור טמפונים ומוליכים (אם קיימים); ספיגת טמפונים, חוזק ועמידות; והאם טמפונים משפרים את צמיחתם של חיידקים מזיקים מסוימים או משנים את רמות החיידקים הרגילות בנרתיק.

 

האם טמפונים לשימוש חוזר בטוחים?

טמפונים לשימוש חוזר עשויים לשאת סיכונים נוספים לזיהומים כגון שמרים, פטריות וזיהומים חיידקיים.

 

אמנם שמעתן על טמפונים לשימוש חוזר, אך מנהל המזון והתרופות לא אישר מוצרים אלה. מנהל המזון והתרופות אינו מעודד את השימוש בטמפונים לשימוש חוזר.

 

הטמפונים היחידים שאושרו על ידי מנהל המזון והתרופות מיועדים לשימוש חד פעמי.

 

מה כדאי לדעת על טמפונים ותסמונת ההלם הרעלי?

תסמונת ההלם הרעלי היא נדירה והיא נגרמת על ידי חומר רעיל המיוצר על ידי סוגים מסוימים של חיידקים. החומר הרעיל המיוצר על ידי החיידקים עלול לגרום לנזק לאיברים (כולל אי ספיקת כליות, לב וכבד), הלם ואפילו מוות.

 

שיעורי המקרים המדווחים הקשורים לטמפונים ירדו משמעותית במהלך השנים. אחת הסיבות לכך היא שמנהל המזון והתרופות מעריך האם טמפון משפר את צמיחת החיידקים הגורמים לתרכובת לפני שניתן יהיה לשווק את המוצר באופן חוקי. רק טמפונים שאושרו על ידי מנהל המזון והתרופות יכולים להיות משווקים באופן חוקי בארצות הברית. בנוסף, תיוג טמפונים אינפורמטיבי יותר, כמו גם מאמצים חינוכיים של מנהל המזון והתרופות והיצרנים, עשויים לתרום לצמצום מקרים אלה.

 

טיפים לבטיחות טמפון

  • ייתכן שתרצי לדבר עם הרופא שלך אם טמפונים מתאימים לך. אם את משתמשת בטמפונים, שקלי את הדברים הבאים:
  •  עקבי אחר כל ההוראות המסומנות. גם אם השתמשת בטמפונים בעבר, קראי את ההוראות באריזה.
  • שטפו את הידיים לפני ואחרי השימוש בטמפון. זה יעזור להפחית את התפשטות החיידקים.
  • השתמשי בטמפונים רק כשיש לך מחזור. טמפונים אינם מיועדים לשימוש בכל זמן אחר או מכל סיבה אחרת.
  • החליפי כל טמפון כל 4 עד 8 שעות. לעולם אל תלבשי טמפון אחד יותר מ 8 שעות בכל פעם.
  • השתמשי בטמפון הספיגה הנמוך ביותר הדרוש. אם את יכולה ללבוש טמפון אחד עד שמונה שעות מבלי לשנות אותו, הספיגה עשויה להיות גבוהה מדי.
  • צרי קשר עם הרופא שלך אם יש לך כאב, חום או תסמינים חריגים אחרים. אם יש לך אי נוחות, כאב או תסמינים בלתי צפויים אחרים כמו הפרשות חריגות כשאת מנסה להכניס טמפון, או אם יש לך תגובה אלרגית, הפסיקי להשתמש בטמפונים ופני לרופא שלך

דעי את הסימנים לתסמונת ההלם הרעלי וכיצד להפחית את הסיכון שלך. תסמינים וסימנים של מחלת לב כללית עשויים לכלול חום פתאומי, הקאות, שלשולים, התעלפות או תחושה כאילו את הולכת להתעלף כאשר את בעמידה, סחרחורת, או פריחה שנראית כמו כוויות שמש. אם יש לך אחד מהתסמינים הללו במהלך המחזור או זמן קצר לאחר המחזור, הפסיקי להשתמש בטמפונים ופני מיד לטיפול רפואי. כדי להפחית את הסיכון לטמפונים, השתמשי בטמפון הספיגה הנמוך ביותר הדרוש, לבשי טמפון לא יותר מ 8 שעות ואז זרקי אותו והשתמשי בטמפונים רק כשיש לך מחזור.