צרו קשר שירות לקוחות

0508220627

צמחי מרפא

מהם צמחי מרפא?

שם נרדף להם הוא פיטותרפיה. מדובר בסוג של רפואה אלטרנטיבית, שמצד אחת משתמשת בידע שנצבר לאורך דורות רבים, בשילוב עם ידע עכשווי מבוסס מחקר ופיתוח.

באתר פארמה פלוס תוכלו למצוא מגוון פורמולות, המגיעות במגוון צורות, החל מחליטות, משחות ואבקות, וכלה בטבליות ותמציות, אשר מצויינים לבריאות שלכם.

פריטים 1 עד 90 מתוך 229 פרטים

דף:
  1. 1
  2. 2
  3. 3

קבע כיוון יורד

כתבה בפארם נט על צמחי מרפא הטובים ביותר


מהם צמחי מרפא?

מוצרים העשויים מצמחים, או צמחים, המשמשים לטיפול במחלות או לשמירה על בריאות נקראים מוצרים צמחיים. מוצר העשוי מצמחים ומשמש אך ורק לשימוש פנימי נקרא תוסף צמחי מרפא.

 תרופות מרשם רבות ותרופות ללא מרשם עשויים גם הם המוצרים צמחיים, אבל מוצרים אלה מכילים רק מרכיבים מטוהרים והם מוסדרים על ידי ה-FDA ו/או משרד הבריאות הישראלי. תוספי צמחים עשויים להכיל צמחים שלמים או חלקי צמחים.

 תוספי צמחים מגיעים בכל הצורות: מיובש, קצוץ, אבקה, כמוסה, או נוזל, והם יכולים לשמש בדרכים שונות, כולל:

 * להיבלע בצורת גלולות, אבקות, או טינקטורות

 * מבושל כמו תה

 * במריחה על העור כמו ג'לים, קרמים, או קרמים

 * בהוספה למי אמבטיה

 הנוהג של שימוש בצמחי מרפא התחיל כבר לפני אלפי שנים. כיום, השימוש בצמחי מרפא נפוץ בקרב הצרכנים האמריקאים. עם זאת, הם לא מתאימים לכולם. הם אינם כפופים לבדיקה קפדנית על ידי ה-FDA, או סוכנויות ממשלתיות אחרות, ולכן השימוש בצמחי מרפא נשאר שנוי במחלוקת. כדאי להתייעץ עם הרופא שלך על כל הסימפטומים שיש לך כדי לדון בשימוש של תוספי צמחים.

 

ה-FDA ותוספי צמחים

ה-FDA מתייחס לצמחי מרפא כמזונות, לא כאל תרופות. לכן, הם אינם כפופים לאותם בדיקות, ייצור, ותיוג סטנדרטים ותקנות כמו תרופות.

 כיום ניתן לראות תוויות המסבירות כיצד צמחי מרפא יכולים להשפיע על פעולות שונות בגוף. עם זאת, התוויות על המוצרים לא יכולות להתייחס לטיפול במצבים רפואיים ספציפיים. הסיבה לכך היא שתוספי מזון אינם כפופים לניסויים קליניים או לאותם תקני ייצור כמו תרופות מרשם או תרופות מסורתיות ללא מרשם.

 לדוגמה, זעפרן הוא תוסף צמחים פופולרי נחשב בעיני רבים שימושי לטיפול בדיכאון במקרים מסוימים. תווית מוצר כזה עשוי לומר, "משפר את מצב הרוח," אבל זה לא יכול לטעון לטיפול במצב מסוים, כגון דיכאון.

 תוספי צמחי מרפא, שלא כמו תרופות, אינם נדרשים להיות סטנדרטיים כדי להבטיח עקביות אצווה לאצווה. יצרנים מסוימים עשויים להשתמש במילה מתוקננת על תווית תוסף, אבל זה לא בהכרח אומר את אותו הדבר מיצרן אחד למשנהו.

 

אמצעי זהירות בעת בחירת תוספי צמחי מרפא

תוספי צמחים יכולים לקיים אינטראקציה עם תרופות קונבנציונליות או לגרום להשפעות חזקות. אל תנסו אותם לבד. דברו עם הרופא שלכם לפני נטילת תוספי צמחים.

 1. חנכו את עצמכם. למדו ככל שאתם יכולים על צמחי המרפא שאתם לוקחים על ידי התייעצות עם הרופא שלכם ויצירת קשר עם יצרני תוספי צמחים לקבלת מידע.

 2. אם אתה משתמש בצמחי מרפא, בצעו את הוראות התווית בקפידה והשתמשו במינון שנקבע בלבד. לעולם אל תחרגו מהמינון המומלץ.

 3. לעבוד עם מקצוען. חפשו את שירותיו של רופא צמחי מרפא או נטורופת מיומן ומורשה שיש לו הכשרה נרחבת בתחום זה.

 4. שים לב לתופעות לוואי. אם הסימפטומים, כגון בחילה, סחרחורת, כאב ראש, או קלקול קיבה, מתרחשים, יש להפחית את המינון או להפסיק לקחת את התוסף.

 5. היו ערניים לתגובות אלרגיות. תגובה אלרגית חמורה עלולה לגרום לקשיי נשימה. אם בעיה כזו מתרחשת, התקשר למוקד החירום או למספר החירום באזורך לקבלת עזרה.

 6. חקרו את החברה שאתם לוקחים את התוספים שלה. לא כל תוספי צמחים אינם נוצרים שווים, ועדיף לבחור מותג של יצרן מכובד. שאלו את עצמכם:

 * האם היצרן מעורב בחקר מוצרי הצמחים שלו או פשוט מסתמך על מאמצי המחקר של אחרים?

 * האם המוצר מעלה טענות מוגזמות או קשות להוכחה?

 * האם תווית המוצר נותנת מידע על הנוסחה הסטנדרטית, תופעות הלוואי, המרכיבים, ואמצעי הזהירות?

 * האם פרטי התווית ברורים וקלים לקריאה?

 * האם יש מספר טלפון חינם, כתובת או כתובת אתר הרשומים כדי שהצרכנים יוכלו לגלות מידע נוסף על המוצר?

 

מהם צמחי המרפא הנפוצים ביותר? 

הרשימה הבאה של צמחי מרפא נפוצים היא למטרות מידע בלבד. דברו עם הרופא שלך כדי לדון ספציפית המצב הרפואי שלך או הסימפטומים. אין לאבחן את עצמך, יש ולדבר עם הרופא שלך לפני נטילת תוספי צמחי מרפא.

 קוהוש שחור

קוהוש שחור צמח דמוי שיח זה במזרח צפון אמריקה שואב את שמו מהמילה האינדיאנית ל"מחוספס" (בהתייחסו למבנה השורש שלו). הוא משמש בדרך כלל עבור תנאי גיל המעבר, הווסת כואבת, עוויתות הרחם, דלקת הנרתיק.

אכינצאה

אכינצאה משמש לעתים קרובות לחיזוק המערכת החיסונית של הגוף, אכינצאה נחשב גם מניעה נגד הצטננות ושפעת. צמח יליד ארה"ב זה נקרא גם חרוט סגול.

שמן נר הלילה

שמן נר הלילה מצמח פריחה צהוב בהיר זה פורח הלילה עשוי להיות מועיל בהפחתת הסימפטומים של דלקת פרקים ותסמונת קדם וסתית (תסמונת קדם וסתית ( תסמונת קדם וסתית).

ג’ינקו בילובה

גינקו בילובה עשב זה משמש לתנאים רבים הקשורים להזדקנות, כולל זרימת דם לקויה ואובדן זיכרון.

ג'ינסנג משמש טוניק כללי כדי להגדיל את גוון הגוף הכללי, ג'ינסנג נחשב מועיל בהעלאת רמות האנרגיה ושיפור ההתנגדות ללחץ.

תה ירוק

תה ירוק עשב זה משמש למאבק בעייפות

עוזרר

עוזרר עוזרר משמש באופן פופולרי עבור מספר מצבים הקשורים ללב והוא תומך בטיפול אנגינה, טרשת עורקים, אי ספיקת לב, ולחץ דם גבוה.

דקל ננסי

דקל דקל ננסי עשוי לשמש לערמונית מוגדלת, מצב שכיח אצל גברים מעל גיל 50.

צמח זה, שגדל בטבע עם פרחים צהובים, שימש במשך מאות שנים לטיפול בהפרעות נפשיות. כיום, זוהי המלצה פופולרית לדיכאון קל עד בינוני.

 

לסיכום

חשוב לזכור כי תוספי צמחים אינם כפופים לרגולציה על ידי משרד הבריאות או ה-FDA, ולכן, הם לא נבדקו בניסוי קליני שאושר על ידי ה-FDA כדי להוכיח את יעילותם בטיפול או בניהול של מצבים רפואיים. יש לדבר עם הרופא שלך על הסימפטומים שלך ולדון תוספי צמחים לפני השימוש.