צמחי מרפא

מהם צמחי מרפא סינים?

שם נרדף להם הוא פיטותרפיה. מדובר בסוג של רפואה אלטרנטיבית, שהוא תת תחום של רפואה סינית מסורתית,  שמצד אחת משתמשת בידע שנצבר לאורך דורות רבים, בשילוב עם ידע עכשווי מבוסס מחקר ופיתוח.

באתר פארמה פלוס תוכלו למצוא מגוון פורמולות, המגיעות במגוון צורות, החל מחליטות, משחות ואבקות, וכלה בטבליות ותמציות, אשר מצויינים לבריאות שלכם.

מידע נוסף על צמחי מרפא

מוצרים העשויים מצמחיםאו צמחים, הנצרכים על ידי בני אדם, נקראים מוצרים צמחייםמוצר העשוי מצמחים ומשמש אך ורק לשימוש פנימי נקרא תוסף צמחי מרפא.

 תרופות מרשם רבות ותרופות ללא מרשם עשויים גם הם להכיל מוצרים צמחייםאבל מוצרים אלה מכילים רק מרכיבים מטוהרים והם מוסדרים על ידי ה-FDA ו/או משרד הבריאות הישראליתוספי צמחים עשויים להכיל צמחים שלמים או חלקי צמחים.

 תוספי צמחים מגיעים בכל הצורותמיובשקצוץאבקהכמוסהאו נוזלוהם יכולים לשמש בדרכים שונותכולל:

 * להיבלע בצורת גלולותאבקותאו טינקטורות

 * מבושל כמו תה

 * במריחה על העור כמו ג'ליםקרמיםאו קרמים

 * בהוספה למי אמבטיה

 הנוהג של שימוש בצמחי מרפא התחיל כבר לפני אלפי שניםכיוםהשימוש בצמחי מרפא נפוץ בקרב הצרכנים האמריקאיםעם זאתהם לא מתאימים לכולםהם אינם כפופים לבדיקה קפדנית על ידי ה-FDA, או סוכנויות ממשלתיות אחרותולכן השימוש בצמחי מרפא נשאר שנוי במחלוקתכדאי להתייעץ עם הרופא שלך על כל הסימפטומים שיש לך כדי לדון בשימוש של תוספי צמחים.

 

ה-FDA ותוספי צמחים

ה-FDA מתייחס לצמחי מרפא כמזונותלא כאל תרופותלכןהם אינם כפופים לאותם בדיקותייצורותיוג סטנדרטים ותקנות כמו תרופות.

 כיום ניתן לראות תוויות המסבירות כיצד צמחי מרפא יכולים להשפיע על פעולות שונות בגוףעם זאתהתוויות על המוצרים לא יכולות להתייחס לטיפול במצבים רפואיים ספציפייםהסיבה לכך היא שתוספי מזון אינם כפופים לניסויים קליניים או לאותם תקני ייצור כמו תרופות מרשם או תרופות מסורתיות ללא מרשם.

 לדוגמהזעפרן הוא תוסף צמחים פופולרי נחשב בעיני רבים שימושי לטיפול בדיכאון במקרים מסוימיםתווית מוצר כזה עשוי לומר, "משפר את מצב הרוח," אבל זה לא יכול לטעון לטיפול במצב מסויםכגון דיכאון.

 תוספי צמחי מרפאשלא כמו תרופותאינם נדרשים להיות סטנדרטיים כדי להבטיח עקביות אצווה לאצווהיצרנים מסוימים עשויים להשתמש במילה מתוקננת על תווית תוסףאבל זה לא בהכרח אומר את אותו הדבר מיצרן אחד למשנהו.

 

אמצעי זהירות בעת בחירת תוספי צמחי מרפא

תוספי צמחים יכולים לקיים אינטראקציה עם תרופות קונבנציונליות או לגרום להשפעות חזקותאל תנסו אותם לבדדברו עם הרופא שלכם לפני נטילת תוספי צמחים.

 1. חנכו את עצמכםלמדו ככל שאתם יכולים על צמחי המרפא שאתם לוקחים על ידי התייעצות עם הרופא שלכם ויצירת קשר עם יצרני תוספי צמחים לקבלת מידע.

 2. אם אתה משתמש בצמחי מרפאבצעו את הוראות התווית בקפידה והשתמשו במינון שנקבע בלבדלעולם אל תחרגו מהמינון המומלץ.

 3. לעבוד עם מקצועןחפשו את שירותיו של רופא צמחי מרפא או נטורופת מיומן ומורשה שיש לו הכשרה נרחבת בתחום זה.

 4. שים לב לתופעות לוואיאם הסימפטומיםכגון בחילהסחרחורתכאב ראשאו קלקול קיבהמתרחשיםיש להפחית את המינון או להפסיק לקחת את התוסף.

 5. היו ערניים לתגובות אלרגיותתגובה אלרגית חמורה עלולה לגרום לקשיי נשימהאם בעיה כזו מתרחשתהתקשר למוקד החירום או למספר החירום באזורך לקבלת עזרה.

 6. חקרו את החברה שאתם לוקחים את התוספים שלהלא כל תוספי צמחים אינם נוצרים שוויםועדיף לבחור מותג של יצרן מכובדשאלו את עצמכם:

 * האם היצרן מעורב בחקר מוצרי הצמחים שלו או פשוט מסתמך על מאמצי המחקר של אחרים?

 * האם המוצר מעלה טענות מוגזמות או קשות להוכחה?

 * האם תווית המוצר נותנת מידע על הנוסחה הסטנדרטיתתופעות הלוואיהמרכיביםואמצעי הזהירות?

 * האם פרטי התווית ברורים וקלים לקריאה?

 * האם יש מספר טלפון חינםכתובת או כתובת אתר הרשומים כדי שהצרכנים יוכלו לגלות מידע נוסף על המוצר?

 

מהם צמחי המרפא הנפוצים ביותר? 

הרשימה הבאה של צמחי מרפא נפוצים היא למטרות מידע בלבדדברו עם הרופא שלך כדי לדון ספציפית המצב הרפואי שלך או הסימפטומיםאין לאבחן את עצמךיש ולדבר עם הרופא שלך לפני נטילת תוספי צמחי מרפא.

 קוהוש שחור

קוהוש שחור צמח דמוי שיח זה במזרח צפון אמריקה שואב את שמו מהמילה האינדיאנית ל"מחוספס" (בהתייחסו למבנה השורש שלו). 

אכינצאה

 צמח יליד ארה"ב זה נקרא גם חרוט סגול.

שמן נר הלילה

שמן נר הלילה מצמח פריחה צהוב בהיר זה פורח הלילה ית).

ג’ינקו בילובה

גינקו בילובה עשב זה משמש לתנאים רבים.

ג'ינסנג

משמש טוניק כללי 

תה ירוק

תה ירוק הינו עשב עשב 

עוזרר

עוזרר עוזרר משמש באופן פופולרי עבור מספר מצבים 

דקל ננסי

 

לסיכום

חשוב לזכור כי תוספי צמחים אינם כפופים לרגולציה על ידי משרד הבריאות או ה-FDA, ולכןהם לא נבדקו בניסוי קליני שאושר על ידי ה-FDA כדי להוכיח את יעילותם בטיפול או בניהול של מצבים רפואייםיש לדבר עם הרופא שלך על הסימפטומים שלך ולדון תוספי צמחים לפני השימוש.


פריטים 1 עד 90 מתוך 265 פרטים

דף:
  1. 1
  2. 2
  3. 3