אכינצאה

14 מוצר(ים)

מידע נוסף:

קראו כתבה על אכינצאה

 סקירה כללית על אכינצאה

אכינצאה היא צמח מרפא.
מיני אכינצאה הם ילידי אזורים ממזרח להרי הרוקי בארצות הברית. יש מחקרים שבודקים האם אכינצאה מפעילה כימיקלים בגוף שמפחיתים את הדלקת. אין הוכחה ממשית שהיא עשוייה גם להגביר את המערכת החיסונית של הגוף.

 

חוקרים גם אם אכינצאה משמשת לרוב להצטננות וזיהומים אחרים, אך אין הוכחות מדעיות טובות התומכות ברוב השימושים הללו. אין גם ראיות טובות התומכות בשימוש באכינצאה לקוביד -19.

 

איך אכינצאה עובדת ?


אין הוכחה שיעיל עבור:
הצטננות. אין הוכחה שנטילת אכינצאה דרך הפה עשויה לסייע במניעת הצטננות אצל מבוגרים, . נטילת אכינצאה לאחר הצטננות כנראה לא תשפר את הסימפטומים. לא ברור אם אכינצאה מועילה לילדים.
יש עניין בשימוש אכינצאה למספר מטרות אחרות, אבל אין מספיק מידע אמין לומר אם זה עשוי להיות מועיל.
תופעות לוואי של אכינצאה
כאשר נלקח דרך הפה: אכינצאה הוא בטוח עבור רוב האנשים בטווח הקצר. מוצרי אכינצאה שונים שימשו בבטחה עד 10 ימים. מוצרים מסוימים, כגון אכינפורס (א.פוגל ביופורס אג), שימשו בבטחה עד 6 חודשים.

 

תופעות הלוואי השכיחות ביותר הן כאבי בטן, עצירות, שלשולים, צרבת, הקאות ופריחה. תגובות אלרגיות עלולות להופיע אצל אנשים מסוימים, במיוחד אצל אנשים האלרגיים לסמרטוטים, אמהות, ציפורני חתול או חינניות.

 

כאשר מורחים על על העור: אכינצאה הוא בטוח כאשר נעשה שימוש לטווח קצר. קרם המכיל אכינצאה שימש בבטחה עד 12 שבועות. מריחת אכינצאה על העור עלולה לגרום לאדמומיות, גירוד או פריחה.

 

אמצעי זהירות ואזהרות מיוחדים


הריון: אכינצאה היא כנראה בטוחה כאשר היא נלקחת דרך הפה עד 7 ימים בהריון. אין מספיק מידע אמין כדי לדעת אם השימוש באכינצאה למשך יותר מ-7 ימים הוא בטוח.
הנקה: אין מספיק מידע אמין כדי לדעת אם אכינצאה בטוח לשימוש בעת הנקה. הישארי בצד הבטוח והימנעי משימוש.
ילדים: אכינצאה היא אולי בטוחה כאשר היא נלקחת דרך הפה או נמרחת על העור עד 10 ימים. נטילת אכינצאה דרך הפה נראית בטוחה ברוב הילדים בגילאי 2-11 שנים, אך פריחות כתוצאה מתגובה אלרגית יכולות להופיע. יש חשש כי תגובות אלרגיות אכינצאה יכול להיות חמור יותר אצל ילדים מסוימים.
נטייה תורשתית לאלרגיות (אטופיה): אנשים הסובלים ממצב זה נוטים יותר לפתח תגובה אלרגית לאכינצאה. עדיף להימנע מחשיפה לאכינצאה אם יש לך מצב זה.

 

"הפרעות אוטו-חיסוניות כגון טרשת נפוצה (טרשת נפוצה), זאבת (זאבת אדמנתית מערכתית, סלי), דלקת מפרקים שגרונית (דלקת מפרקים שגרונית), הפרעת עור הנקראת פמפיגוס וולגריס, או אחרים: אכינצאה עשויה להשפיע על המערכת החיסונית שעלולה להחמיר את התנאים הללו. אל תיקח אכינצאה אם יש לך הפרעה חיסונית אוטומטית.

 

אינטראקציות


היזהר עם השילוב הזה:
איטרקציה של אכינצאה עם קפאין
אכינצאה עשויה להפחית כמה מהר הגוף מפרק קפאין. נטילת אכינצאה יחד עם קפאין עשויה להעלות את רמות הקפאין ולהגדיל את הסיכון לתופעות לוואי מקפאין, כגון עצבנות, כאבי ראש ופעימות לב מהירות.

 תרופות המפחיתות את המערכת החיסונית (מדכאי חיסון) מקיימות אינטראקציה עם אכינצאה

אכינצאה יכולה להגביר את פעילות המערכת החיסונית. תרופות מסוימות, כמו אלו המשמשות לאחר השתלה, מפחיתות את פעילות מערכת החיסון. נטילת אכינצאה יחד עם תרופות אלה עשויה להפחית את ההשפעות של תרופות אלה.

 מינון אכינצאה.


אכינצאה זמינה בסוגים רבים ושונים של מוצרים, כולל תוספי מזון, נוזלים, קרמים, שטיפות פה ותרסיסי גרון. המינונים משתנים מאוד בהתאם לסוג המוצר המשמש. שוחח הרופא שלך כדי לברר איזה סוג מוצר ומינון עשויים להיות הטובים ביותר למצב ספציפי.