ארניקה

6 מוצר(ים)

מידע נוסף על ארניקה

ארניקה (ארניקה מונטנה) שימש למטרות רפואיות מאז 1500 והוא עדיין פופולרי היום. מורחים אותה על העור כקרם, משחה, משחה, או תמיסה, ארניקה שימשה להרגעת כאבי שרירים, להפחתת דלקת ולריפוי פצעים אך אין לכך הוכחות מדעיות. היא בשימוש עבור פציעות, כגון נקעים וחבורות. כצמח מרפא, ארניקה משמשת בדרך כלל באופן מקומי (על העור) מכיוון שהיא עלולה לגרום לתופעות לוואי חמורות כאשר היא נלקחת דרך הפה. תרופות הומיאופתיות דרך הפה אכן מכילות ארניקה, אך הן משתמשות בצורה מדוללת שאינה נחשבת למסוכנת. אם יש לך שאלה אם יש לך צורה צמחית או הומאופתית של ארניקה, שוחח עם הרופא שלך.

תיאור הצמח
ארניקה הוא רב שנתי שגדל לגובה של 1 עד 2 מטר עם פרחים צהובים-כתומים הדומים לחינניות. הגבעולים עגולים ושעירים, ומסתיימים ב -1 עד 3 גבעולי פרחים, עם פרחים ברוחב של 2 עד 3 סנטימטרים. העלים ירוקים בהירים. העלים העליונים הם שיניים מעט שעיר, בעוד עלים נמוכים יש עצות מעוגלות. הוא יליד הרי אירופה וסיביר, והוא מעובד בצפון אמריקה.

חלקים בשימוש
ראשי פרחים טריים או מיובשים משמשים בהכנות רפואיות.

שימושים רפואיים ואינדיקציות
ארניקה משמשת באופן מקומי למגוון רחב של מצבים, כולל חבורות, נקעים, כאבי שרירים, ריפוי פצעים, פלביטיס שטחית, כאבי פרקים, דלקת מעקיצות חרקים ונפיחות מעצמות שבורות וכוויות אך אין מחקרים שתומכים בכך.
תכשירים הומאופתיים משמשים גם לטיפול בשרירים כואבים, חבורות ומצבים אחרים הנגרמים כתוצאה ממאמץ יתר או פציעה. מינונים הומיאופתיים מדוללים ביותר. אין בהם כמות ניתנת לזיהוי של הצמח והם נחשבים בדרך כלל לבטוחים לשימוש פנימי כאשר הם נלקחים על פי ההוראות שעל התווית.
צורות שבהן ארניקה זמינה.
ארניקה זמינה בקרמים ומשחות. היא נמצא לרוב כתמיסה.

איך לקחת ארניקה.
אין ליטול ארניקה דרך הפה ללא פיקוח רפואי ישיר, אלא בצורה מדוללת ביותר כתרופה הומאופתית, מכיוון שתופעות לוואי עלולות להיות חמורות (ראה "אמצעי זהירות").

השתמש במוצרים הומאופתיים על פי ההוראות שעל התווית או בעצת המטפל ההומאופתי שלך.

בעת שימוש בארניקה באופן מקומי, לעולם אל תמרח אותה על פצע פתוח ללא פיקוח של רופא.

ארניקה בילדים

אתה יכול גם להשתמש בתכשירים הומאופתיים לטיפול בחבורות, נפיחות וטראומה ברקמות הרכות. עקוב אחר הוראות המינון שעל תווית המוצר או התייעץ עם הומאופת מורשה. השתמש רק ניסוחים הומיאופתיים. אין להשתמש בעשב עצמו.

ארניקה למבוגרים

תכשירים מסחריים של קרמים, משחות וקרמים זמינים דרך כמה חנויות טבע. תכשירים הומאופתיים זמינים באופן נרחב בחנויות טבע ובבתי מרקחת רבים.

אמצעי זהירות
ארניקה בדרך כלל בטוחה בשימוש על העור. עם זאת, השימוש בו במשך זמן רב עלול לגרות את העור ולגרום לאקזמה, קילוף, שלפוחיות או מצבי עור אחרים. אין להשתמש בארניקה על עור שבור, כמו כיבים ברגליים. אנשים רגישים או אלרגיים לעשב צריכים להימנע מכך.

ארניקה משמשת לעיתים רחוקות כתרופה צמחית פנימית מכיוון שהיא עלולה לגרום לסחרחורת, רעידות ואי סדרים בלב. זה עלול גם לגרות ריריות ולגרום להקאה. מינונים גדולים יכולים אפילו להיות קטלניים. אין ליטול ארניקה דרך הפה אלא תחת פיקוח צמוד של הרופא שלך. בדרך כלל ניתן ליטול תרופות הומאופתיות, המשתמשות בכמויות קטנות במיוחד של ארניקה, בבטחה.

אם הינך בהריון או מניקה, הימנע מנטילת ארניקה, ושאל את הרופא שלך לפני שתשתמש בה על עורך. שוחח עם הרופא שלך לפני נטילת תרופות כלשהן, כולל צמחי מרפא.

אינטראקציות אפשריות של ארניקה
כאשר משתמשים בהם באופן מקומי או בתרופה הומאופתית, אין אינטראקציות ידועות עם ארניקה ותרופות קונבנציונליות.