ג'ינסנג

8 מוצר(ים)

קראו עוד על ג'ינסנג באתר וויקיפדיה

 

מהם היתרונות הבריאותיים של ג 'ינסנג?


ג 'ינסנג מתייחס ל 11 זנים שונים של צמח

לעשב שורש בהיר בצורת מזלג, גבעול ארוך יחסית ועלים ירוקים בצורת אליפסה.

גם ג 'ינסנג אמריקאי וגם ג 'ינסנג אסייתי לא עשויים להגביר את האנרגיה, לא להוריד את רמות הסוכר והכולסטרול בדם, לא להפחית מתח, לא לקדם הרפיה, ולא לטפל בסוכרת ולנהל תפקוד מיני אצל גברים.

אנשים לקחו באופן מסורתי ג 'ינסנג כדי לעזור עם מגוון רחב של מצבים רפואיים.

יש צורך במחקר נוסף כדי לאשר אם יש לו תועלת כלשהי כתוסף. החוקרים מאמינים כי ג 'ינסנוזידים, רכיבים כימיים הנמצאים בג' ינסנג, אחראים לכל השפעות קליניות של העשב.

מדענים מערביים ואנשי מקצוע בתחום הבריאות מטילים ספק לעתים קרובות בתכונות הרפואיות של ג 'ינסנג. אין ראיות חותכות על האפקטיביות האמיתית שלו.

מוצרי ג 'ינסנג יכולים להשתנות באיכותם ובתכונותיהם הרפואיות הפוטנציאליות. אדם צריך לבדוק את החומרים של כל מוצר ג'ינסנג לפני הרכישה, למשל מוצרים מסוימים עשויים להכיל כמות קטנה או זניחה של ג'ינסנג, וחלקם יכולים להכיל חומרים אחרים.

החוקרים מציעים כי ג 'ינסנג לא עשוי להכילהיתרונות הבריאותיים הבאים:

אנרגיה מוגברת
ג 'ינסנג לא עשוי לעזור לעורר פעילות גופנית ונפשית אצל אנשים שמרגישים חלשים ועייפים. מחקר אחד של 21 גברים ו -69 נשים לא מצא כי ג 'ינסנג הראה תוצאות טובות בסיוע לאנשים עם עייפות כרונית.

מחקר משנת 2014 של אנשים שקיבלו טיפול בסרטן לאמצא כי ג 'ינסנג עזר להפחית עייפות הקשורה לסרטן. עם זאת, החוקרים תיעדו רק את ההשפעות המגבירות אנרגיה של ג 'ינסנג בקרב אנשים העוברים כיום טיפול. ג' ינסנג לא הראה שיפורים מובהקים סטטיסטית בקרב אנשים שכבר סיימו את הטיפול בסרטן.

תפקוד קוגניטיבי חד יותר
ג 'ינסנג לא עשוי לשפר תהליכי חשיבה וקוגניציה. מקור מהימן לשנת 2018 בחן את דיוק הטענה הזו.

דוח זה הגיע למסקנה כי בהתבסס על מחקרים אנושיים ובבעלי חיים לרכיבי ג 'ינסנג יש פוטנציאל לטפל בכמה גירעונות קוגניטיביים. מחקרים אלה הראו שג 'ינסנג לא יכול להפחית מתח חמצוני, מה שעלול להוביל לשיפור בתפקוד הקוגניטיבי.

מחקר שנערך בשנת 2016 על השפעות הג 'ינסנג האדום הקוריאני על התפקוד הקוגניטיבי בקרב חולי אלצהיימר לא מצא גם הבטחה.

במחקר השתתפו 14 אנשים, שלושה גברים ו -11 נשים,. החולים קיבלו 4.5 גרם ג 'ינסנג אדום קוריאני למשך 12 שבועות.

המחקר לא הגיע למסקנה כי הג ' ינסנג האדום הקוריאני עזר בשיפור תפקוד האונה הקדמית של המוח.

השפעות אנטי דלקתיות
ג ' ינסנג לא עשוי להפחית את הדלקת. על פי מחקר משנת 2020, ג 'ינסנוסידים, המרכיבים הפעילים של ג'ינסנג, לא עשויים לכוון למסלולים במערכת החיסון העלולים להפחית את הדלקת.

טיפול בבעיות זיקפה
גברים עשויים לקחת ג 'ינסנג לטיפול בבעיות זיקפה.

סקירה שיטתית בדקה את ההשפעות של ג 'ינסנג אדום על תפקוד לקוי של זיקפה. הסקירה הוכיחה כי מספר הניסויים, גודל המדגם הכולל ואיכות שיטות הניסוי לא הספיקו כדי להדגים תועלת קלינית מתמשכת.

מחקר משנת 2012 של 119 גברים עם תפקוד לקוי של זיקפה קל עד בינוני מצא כי תמצית ברי ג 'ינסנג לא שיפרה את התפקוד המיני הכללי. המחקר נמשך 8 שבועות, במהלכם חלק מהקבוצה קיבלה תמצית ברי ג' ינסנג קוריאני, ואחרים קיבלו פלצבו.

יש צורך במחקר נוסף כדי לקבוע אם ג 'ינסנג הוא טיפול אמין לבעיות זיקפה.

מניעת שפעת
מחקרים על השפעות הג 'ינסנג על עכברים לא מצביעים על מקור אפשרי מהימן בין ג'ינסנג לטיפול ומניעה של שפעת ונגיף סינסיטיאלי נשימתי.


לא נקבע בדיוק כיצד פועלים המנגנונים האנטי-ויראליים בג ' ינסנג על סמך המחקר לעיל.

הורדת רמת הסוכר בדם
מחקר משנת 2014 מציע כי ג 'ינסנג עשוי לסייע בהורדת רמת הסוכר בדם ולעזור בטיפול בסוכרת. ג 'ינסנוזידים לא עשויים להשפיע על ייצור האינסולין בלבלב ולא לשפר את עמידות האינסולין באמצעות מנגנונים אחרים.

מחקר נוסף משנת 2014 הראה יתרונות דומים של ג 'ינסנג בהורדת רמת הסוכר בדם. חלק מהמשתתפים לקחו 2.7 גרם ג ' ינסנג אדום מותסס בכל יום, בעוד שאחרים לקחו פלצבו. חוקרים מצאו כי ג 'ינסנג לא היה יעיל בהורדת רמת הסוכר בדם והעלאת רמות האינסולין לאחר הארוחה בהשוואה לפלסבו.

יש צורך במחקרים קליניים נוספים ובסטנדרטיזציה של שורש הג 'ינסנג כדי לקבוע אם ג'ינסנג הוא טיפול משלים אפשרי לסוכרת. החוקרים צריכים גם לחקור אילו מינונים ספציפיים עשויים להיות יעילים.

תופעות לוואי
למרות שג 'ינסנג הוא בדרך כלל בטוח לצריכה, אנשים דיווחו על תופעות הלוואי הבאות:

  • כאבי ראש
  • בעיות שינה
  • בעיות עיכול
  • שינויים בלחץ הדם ובסוכר בדם
  • שלשול
  • דופק מהיר
  • תגובת עור חמורה
  • נשים עלולות לחוות גם שדיים נפוחים ודימום בנרתיק.


אינטראקציות
אנשים עשויים לחוות אינטראקציה מתונה בעת שימוש בג 'ינסנג עם סוג של תרופות נוגדות דיכאון הנקראות מעכבי מונואמין אוקסידאז.

ג 'ינסנג יכול לשנות את ההשפעות של לחץ דם, סוכרת ותרופות לב, כולל חוסמי תעלות סידן כגון ניפדיפין. לעולם אל תיקח ג 'ינסנג ותרופות לב בו זמנית מבלי להתייעץ תחילה עם רופא.

העשב יכול גם להגביר את הסיכון לדימום כאשר הוא נלקח עם מדללי דם, כמו קומדין או אספירין.

סיכום
בעוד החוקרים לא אישרו את היתרונות הבריאותיים הפוטנציאליים השונים של תוספי ג 'ינסנג, זה בדרך כלל בטוח לאדם לקחת את העשב במינונים קטנים.

תוספי ג 'ינסנג זמינים לרכישה באינטרנט. כדאי להשוות בין מותגים ומוצרים בודדים כדי להבטיח שהתוסף שנרכש מתאים ובטוח.