גינקו בילובה

8 מוצר(ים)

סקירה כללית על גינקו בילובה

גינקו בילובה הוא עץ גדול עם עלים בצורת מניפה. העלים כלולים בדרך כלל בתוספים ונלקחים דרך הפה

עץ הגינקו נחשב לאחד העצים החיים העתיקים ביותר, שראשיתו יותר מ -200 מיליון שנה. הוא יליד סין, יפן וקוריאה, אך גדל כעת גם באירופה ובארצות הברית.

מכיוון שגינקו קיים כל כך הרבה זמן, אנשים השתמשו בו למטרות רבות. זה נלקח בדרך כלל דרך הפה לבעיות שועות, אך אין הוכחות מדעיות טובות התומכות ברוב השימושים הללו.

תופעות לוואי של גינקו בילובה

כאשר נלקח על ידי הפה: תמצית עלה גינקו סביר כנראה בטוחה עבור רוב האנשים. זה יכול לגרום לתופעות לוואי קלות כמו קלקול קיבה, כאבי ראש, סחרחורת ותגובות עור אלרגיות. יש גם חשש כי תמצית עלה גינקו עלול להגביר את הסיכון של חבורות ודימום או לגרום הפרעות קצב.

הזרע הקלוי או צמח הגינקו הגולמי עשויים להיות לא בטוחים כאשר הם נלקחים דרך הפה. אכילת יותר מ -10 זרעים קלויים מדי יום עלולה לגרום לתופעות לוואי חמורות כמו התקפים. אכילת זרעים טריים עלולה להוביל למוות. הם רעילים ונחשבים מסוכנים.

כאשר נמרח על העור: אין מספיק מידע אמין כדי לדעת אם גינקו בטוח.

אמצעי זהירות כאשר נוטלים תוסף גינקו בילובה

הריון: על פי מקורות מסויימים, גינקו בילובה הוא אולי לא בטוח כאשר נלקח על ידי הפה במהלך ההריון. זה עלול לגרום ללידה מוקדמת או לדימום נוסף במהלך הלידה אם משתמשים בו בסמוך לאותה תקופה.

הנקה: אין מספיק מידע אמין כדי לדעת אם גינקו בטוח לשימוש בעת הנקה. הישאר בצד הבטוח והימנע משימוש.

ילדים: תמצית עלה גינקו כנראה כאשר היא נלקחת דרך הפה לזמן קצר. שילוב ספציפי של תמצית עלה גינקו בתוספת ג 'ינסנג אמריקאי עשוי להיות בטוח בילדים כאשר משתמשים בהם לטווח קצר. אל תתנו לילדים לאכול את זרעי הגינקו. הזרעים הטריים גרמו להתקפים ולמוות אצל ילדים

הפרעות דימום: גינקו עלול להחמיר את הפרעות הדימום. אם יש לך הפרעת דימום, אל תשתמש בגינקו בילובה

תגובתיות צולבת: אנשים האלרגיים לקיסוס רעל, אלון רעל, סומאק רעל, קליפת מנגו או שמן קליפות קשיו עשויים להיות אלרגיים לגינקו.

סוכרת: גינקו עלול להפריע לניהול סוכרת. אם יש לך סוכרת, עקוב מקרוב אחר רמת הסוכר בדם.

התקפים: גינקו עלול לגרום להתקפים. אם אי פעם עברת התקף, אל תשתמש בגינקו.

מחסור באנזים גלוקוז-6-פוספט דהידרוגנאז: גינקו עלול לגרום לאנמיה קשה אצל אנשים הסובלים ממחסור באנזים זה עד שידוע יותר, השתמש בזהירות או הימנע משימוש בגינקו אם יש לך מחסור כזה

פוריות: שימוש בגינקו עלול להפריע להריון. שוחח עם הרופא שלך על השימוש בגינקו אם אתה מנסה להיכנס להריון.

ניתוח: גינקו עלול להאט את קרישת הדם. זה עלול לגרום לדימום נוסף במהלך ואחרי הניתוח. להפסיק להשתמש גינקו לפחות 2 שבועות לפני ניתוח מתוזמן.

 

מינון גינקו בילובה

גינקו משמש לרוב על ידי מבוגרים במינונים של 60-240 מ"ג על ידי הפה מדי יום עד 6 חודשים. המינון עשוי להשתנות בהתאם לניסוח הספציפי בו נעשה שימוש. מוצרים שנחקרו ביותר הם לעתים קרובות סטנדרטיים להכיל תמציות עלה גינקו. שוחח עם ספק שירותי בריאות כדי לברר איזו מנה עשויה להיות הטובה ביותר למצב ספציפי.

 

זכור כי בעיות איכות נפוצות במוצרי גינקו. יצרנים באיכות נמוכה יותר עשויים להשתמש במרכיבים זולים יותר, כמו רוטין וקוורצטין, במקום גינקו. כימיקלים אלה מופיעים באופן טבעי בגינקו, ולכן הוספתם למוצרי גינקו יכולה לגרום למוצרים להיראות כמו גינקו בכמה בדיקות. אך למוצרים אלה לא יהיו השפעות זהות לגינקו.

 

גינקו בילובה לא יעיל עבור:

 

ירידה בזיכרון ומיומנויות חשיבה המתרחשת בדרך כלל עם הגיל. נטילת גינקו דרך הפה אינה משפרת את כישורי הזיכרון והחשיבה אצל קשישים.

בעיות מיניות הנגרמות על ידי תרופות נוגדות דיכאון (הפרעות בתפקוד המיני הנגרמות על ידי תרופות נוגדות דיכאון). נטילת תמצית עלה גינקו דרך הפה אינה משפרת בעיות מיניות הנגרמות על ידי תרופות נוגדות דיכאון.

מחלות לב. נטילת גינקו דרך הפה אינה מפחיתה את הסיכוי להתקף לב, כאבים בחזה או שבץ אצל קשישים.

ירידה בזיכרון ומיומנויות חשיבה אצל אנשים שטופלו בתרופות לסרטן. נטילת גינקו דרך הפה אינה מונעת בעיות חשיבה הנגרמות כתוצאה מכימותרפיה בקרב אנשים המטופלים בסרטן השד.

לחץ דם גבוה. נטילת תמצית עלה גינקו דרך הפה עד 6 שנים אינה מפחיתה את לחץ הדם אצל אנשים מבוגרים עם לחץ דם גבוה.

טרשת נפוצה (טרשת נפוצה). נטילת תמצית עלה גינקו או גינקגוליד ב', חומר כימי ספציפי המצוי בתמצית גינקו, דרך הפה אינו משפר את התפקוד הנפשי או המוגבלות אצל אנשים עם טרשת נפוצה.

צלצול באוזניים (טינטון). נראה כי נטילת תמצית עלה גינקו דרך הפה אינה משפרת את הצלצול באוזניים.


ניתן לקרוא עוד על גינקו בילובה באתר וויקיפדיה