חמוציות

8 מוצר(ים)

סקירה כללית חמוציות

חמוציות הוא שיח ירוק-עד הגדל בביצות בצפון אמריקה. הוא מייצר פירות אדומים כהים המכילים חומצה סליצילית.

אין הוכחה כימיקלים בחמוציות מונעים מחיידקים להידבק לתאים בדרכי השתן. כמו כן נראה שהם לא מסוגלים להסיר חיידקים שכבר דבוקים לתאים אלה. זה עשוי להסביר מדוע חמוציות לא מסייעות במניעת דלקות בדרכי השתן, אך אינה עוזרת לטפל בהן.

אנשים בדרך כלל משתמשים בחמוציות כדי למנוע זיהומים בדרכי השתן. היו מחקרים שבדקו האם חמוציות משמשת גם לאבנים בכליות, ערמונית מוגדלת, הצטננות ומצבים רבים אחרים, אך אין הוכחות מדעיות טובות התומכות בשימושים אלה.

 

אינו יעיל עבור:

זיהומים בכליות, בשלפוחית השתן או בשופכה (דלקות בדרכי השתן או דלקת בדרכי השתן). נראה כי נטילת מוצרי חמוציות מסוימים דרך הפה אינן מסייעת במניעת דלקת בדרכי השתן אצל נשים בוגרות. גם לא נראה שעוזור לאנשים עם שלפוחית השתן נוירוגנית, מצב שנגרם על ידי פגיעה בחוט השדרה. זה גם לא ברור אם זה עוזר לילדים, מבוגרים מבוגרים, או מבוגרים בהריון. חשוב לציין שלמרות שחמוציותאינן עשויות לסייע במניעת דלקת בדרכי השתן אצל אנשים מסוימים, ולכן אין להשתמש בה לטיפול בדלקות בדרכי השתן.
יש עניין בשימוש חמוציות למספר מטרות אחרות, אבל אין מספיק מידע אמין לומר אם זה עשוי להיות מועיל.
תופעות לוואי של חמוציות:
כאשר נלקח על ידי הפה: חמוציות נצרכות בדרך כלל במזונות. מיץ חמוציות ותמציות חמוציות בטוחים ככל הנראה עבור רוב המבוגרים. שתיית יותר מדי מיץ חמוציות עלולה לגרום לתופעות לוואי כגון קלקול קיבה קל ושלשולים אצל אנשים מסוימים.
אמצעי זהירות ואזהרות מיוחדים
הריון והנקה: אין מספיק מידע אמין כדי לדעת אם חמוציות הוא בטוח לשימוש בכמויות גדולות יותר כאשר בהריון או הנקה. הישאר בצד הבטוח והיצמד לכמויות מזון.

ילדים: אין מספיק מידע אמין כדי לדעת אם חמוציות הוא בטוח לשימוש או מה תופעות הלוואי יכול להיות.

אספירין, אלרגיה: חמוציות מכילות כמויות משמעותיות של חומצה סליצילית. חומצה סליצילית דומה לאספירין. הימנע משתיית כמויות גדולות של מיץ חמוציות אם אתה אלרגי לאספירין.

סוכרת: חלק ממוצרי מיץ החמוציות ממותקים בתוספת סוכר. אם יש לך סוכרת, מקל עם מוצרים חמוציות כי הם ממותקים עם ממתיקים מלאכותיים.

אבנים בכליות: מיץ חמוציות ותמציות חמוציות מכילים כמות גדולה של חומר כימי הנקרא אוקסלט. מכיוון שאוקסלט נמצא באבנים בכליות, חמוציות עשויות להגביר את הסיכון לאבנים בכליות. אם יש לך היסטוריה של אבנים בכליות, הישאר בצד הבטוח והימנע מנטילת מוצרי תמצית חמוציות או שתיית הרבה מיץ חמוציות.

אינטראקציות:

 
אינטראקציה עם חמוציות עם קומדין:
קומדין משמש להאט קרישת דם. חמוציות עשוי להגדיל כמה זמן קומדין נשאר בגוף, ולהגדיל את הסיכויים של חבורות ודימום. הקפד לבדוק את הדם שלך באופן קבוע. ייתכן שיהיה צורך לשנות את מינון הקומדין שלך.
אטורווסטטין (ליפיטור) מקיים אינטראקציה עם חמוציות
חמוציות עשוי להקטין כמה מהר הגוף מפרק אטורווסטטין. זה עשוי להגביר את ההשפעות ותופעות הלוואי של אטורווסטטין. הימנע משתיית כמויות גדולות של מיץ חמוציות אם אתה נוטל אטורווסטטין.
 

מינון של חמוציות:

חמוציות נצרכת בדרך כלל בתזונה במיצים, ג 'לי, רטבים ומזונות אחרים.

כתוסף, אבקת חמוציות מיובשים יש לרוב בשימוש על ידי מבוגרים במינונים של 250-1500 מ"ג על ידי הפה מדי יום עד 6 חודשים. תמצית חמוציות נלקחת במינונים של 120-1600 מ"ג על ידי הפה מדי יום במשך 12 שבועות. ומשקאות מיץ חמוציות משמשים לעתים קרובות במינונים של 120-750 מיליליטר יומי לתקופה של עד 90 ימים. שוחח עם הרופא שלך כדי לברר איזה סוג מוצר ומינון עשויים להיות הטובים ביותר למצב ספציפי.