כורכום | כורכומין

החומר הפעיל בכורכום הינו כורכורמין - TURMERIC

לכורכום יש השפעות מיטביות רבות על הגוף, שנחקרו באלפי מחקרים של המגזינים הנחשבים ביותר.

היום מומלץ לצרוך כורכום בתוספת של פיפרין, לצורך שיפור הספיגה.

הכורכומין בשימוש כבר אלפי שנים ונחשבים אחד התוספים הפופולארים ביותר.

באתר פארמה פלוס תוכלו למצוא תוסף כורכום של מיטב המותגים, בינהם סופהרב, סולגאר, אקוסאפ, ברא צמחים ועוד.

20 מוצר(ים)

.ברוכים הבאים למחלקת הכורכום של פארמה פלוס. כאן תוכלו למצוא מגוון גדול של כדורי כורכום מומלצים + כדורי כורכומין + טבליות כורכום, מחירים משתלמים במיוחד, של מיטב החברות. הנה מידע נוסף על כמוסות כורכום:

קראו עוד על כורכום בוויקיפדיה

מאמר על היתרונות הבריאותיים של הכורכום

 

מידע נוסף על כורכום


שמות נפוצים: כורכום, שורש כורכום, זעפרן הודי
שמות לטיניים: כורכומה לונגה, שם נרדף כורכומה דומסטיקה; כורכומה ארומטיקה
רקע כללי על כורכום


כורכום, צמח ממשפחת הג'ינג'ר, יליד דרום מזרח אסיה וגדל באופן מסחרי באזור זה, בעיקר בהודו. קנה השורש שלו (גזע תת קרקעי) משמש כתבלין קולינרי ורפואה מסורתית.
מבחינה היסטורית, כורכום שימש באיורוודה ובמערכות רפואיות הודיות מסורתיות אחרות, כמו גם במערכות רפואיות במזרח אסיה כגון רפואה סינית מסורתית. בהודו הוא שימש באופן מסורתי להפרעות בעור, בדרכי הנשימה העליונות, במפרקים ובמערכת העיכול איך אין שום הוכחה שהוא יעיל למצבים האלה.
כיום מקודם כורכום כתוסף תזונה למגוון מצבים, כולל דלקת פרקים, הפרעות עיכול, דלקות בדרכי הנשימה, אלרגיות, מחלות כבד, דיכאון ורבים אחרים אך איך שום הוכחה שהוא יעיל לכך.
כורכום הוא תבלין נפוץ ומרכיב עיקרי באבקת קארי. כורכומין הוא מרכיב עיקרי בכורכום, ופעילויות הכורכום מיוחסות בדרך כלל לכורכומינואידים (כורכומין וחומרים קשורים זה לזה). כורכומין מעניק לכורכום את צבעו הצהוב.
תוספי תזונה כורכום מיוצרים מקנה השורש המיובש ומכילים בדרך כלל תערובת של כורכומינואידים.
כמה אנחנו יודעים על כורכום?

מחקרים רבים נעשו על חומרים מכורכום, אך השפעותיהם הבריאותיות נותרו לא ברורות.


מה למדנו?

לכורכום ולכורכומין יש מגוון פעילויות ביולוגיות מעניינות, אך הם מאתגרים ללימוד מכיוון שכורכומין אינו יציב (הוא משתנה בקלות לחומרים אחרים) ויש לו זמינות ביולוגית נמוכה (לא הרבה ממנו מגיע לזרם הדם) כאשר הוא נלקח דרך הפה. בנוסף, מוצרי הכורכומין עשויים להיות שונים בהרכבם או להכיל יותר חומרים מהצפוי, מה שמקשה על הבנת והשוואה של תוצאות המחקר על מוצרים אלה. מכיוון שפעולות הכורכום ומרכיביו אצל אנשים מורכבות ואינן מובנות היטב, לא הושגו מסקנות ברורות לגבי האם לחומרים אלה יש יתרונות למצבים בריאותיים.
כורכומינואידים נמצאים במחקר כדי לקבוע האם וכיצד ניתן להמיר כורכומינואידים


מה אנחנו יודעים על בטיחות של כורכום?
כורכום ומוצרי כורכומין הם ככל הנראה בטוחים כאשר הם נלקחים דרך הפה או נמרחים על העור בכמויות המומלצות.
נעשו מאמצים לפתח מוצרי כורכומין עם זמינות ביולוגית מוגברת, ומוצרים רבים כאלה כבר קיימים בשוק. שיפור הזמינות הביולוגית עלול להוביל לעלייה בהשפעות המזיקות, כמו גם להשפעות הרצויות.
כורכום עשוי להיות לא בטוח לשימוש במהלך ההריון בכמויות גדולות מאלו הנפוצות במזון. מעט ידוע אם בטוח להשתמש בכורכום בכמויות גדולות מאלו הנפוצות במזון בזמן ההנקה.
זכור:
קח אחריות על הבריאות שלך-לדבר עם הרופא שלך על כל גישות בריאות משלימות בהם אתה משתמש. יחד תוכלו לקבל החלטות משותפות ומושכלות.