סמבוק שחור

16 מוצר(ים)

קראו עוד סמבוק שחור בנטורפדיה

 ***

 

סקירה כללית על סמבוק שחור

 

 

סמבוק (סמבוקוס ניגרה) הוא סוג של פירות היער הסגולים הכהים מעץ הזקן האירופי. יש לו היסטוריה ארוכה של שימוש.
סמבוק הוא מרכיב פופולרי בתוספי מזון. מחקרים לא הוכיחו שביכולתו להשפיע על המערכת החיסונית, וגם לא הוכחה שיש פעילות נגד וירוסים, כולל שפעת.

 

 

 

לא הוכח כי סמבוק יכול לשמש בדרך כלל להצטננות, שפעת, כולסטרול גבוה ומצבים רבים אחרים - אך אין הוכחות מדעיות טובות התומכות ברוב השימושים הללו. אין גם ראיות טובות התומכות בשימוש בסמבוק לקורונה.

 

 

 

מחקר לגבי שפעת : נטילת סירופ תמצית סמבוק ספציפי (סמבוקול) לא נראית כמפחיתה את תסמיני השפעת כאשר היא נלקחת תוך 48 שעות מהתסמינים הראשונים. זה כנראה גם לא יכול להיות מועיל אצל אנשים מסוימים, כולל אלה עם בעיות בריאות או ילדים מתחת לגיל 12.
יש עניין להשתמש בסמבוק למספר מטרות אחרות, אך אין מספיק מידע אמין כדי לומר אם זה עשוי להועיל.
תופעות לוואי של סמבוק שחור
כאשר נלקח דרך הפה: סמבוק נצרך בדרך כלל במזונות. תמצית סמבוק היא אולי בטוחה כאשר היא נלקחת עד 12 שבועות. אין מספיק מידע אמין כדי לדעת אם זה בטוח לשימוש במשך יותר מ 12 שבועות.

 

 

 

יתכן שלא בטוח לצרוך עלים או גבעולים של זקנים, או סמבוק בוסר או לא מבושל. נראה כי סמבוק מבושל בטוח, אך פירות גולמיים ולא בשלים עלולים לגרום לבחילות, הקאות או שלשולים קשים.
אמצעי זהירות ואזהרות מיוחדים
ילדים: תמצית סמבוק היא אולי בטוחה בילדים מגיל 5 ומעלה כאשר הם נלקחים דרך הפה עד 3 ימים. אין מספיק מידע אמין כדי לדעת אם זה בטוח לילדים מתחת לגיל 5 לקחת סמבוק. סמבוק בוסר או לא מבושל עלול להיות לא בטוח. אל תיתן אותם לילדים.

 

הריון והנקה: אין מספיק מידע אמין כדי לדעת אם תמצית סמבוק בטוחה לשימוש בהריון או בהנקה. הישארי בצד הבטוח והיצמד לכמויות מזון.

 

"מחלות אוטואימוניות" כגון טרשת נפוצה (טרשת נפוצה), זאבת (זאבת אדמנתית מערכתית), דלקת מפרקים שגרונית (דלקת מפרקים שגרונית) או מצבים אחרים: סמבוק עלול לגרום למערכת החיסון להיות פעילה יותר. זה יכול להגביר את הסימפטומים של מחלות אוטואימוניות. אם יש לך אחד מהתנאים הללו, עדיף להימנע משימוש בסמבוק.

 

תרופות המפחיתות את מערכת החיסון (מדכאי חיסון) מקיימות אינטראקציה עם סמבוק

 

סמבוק יכול להגביר את פעילות מערכת החיסון. תרופות מסוימות, כמו אלו המשמשות לאחר השתלה, מפחיתות את פעילות מערכת החיסון. נטילת סמבוק יחד עם תרופות אלה עשויה להפחית את ההשפעות של תרופות אלה.

 


מינון סמבוק שחור

 

תמציות פירות סמבוק לרוב היו בשימוש על ידי מבוגרים במינונים של עד 1200 מ"ג על ידי הפה מדי יום במשך 2 שבועות. סמבוק זמין בסוגים רבים ושונים של מוצרים, כולל סירופים ושטיפות פה. שוחח עם הרופא שלך כדי לברר איזה סוג מוצר ומינון עשויים להיות הטובים ביותר למצב ספציפי.

 

 

 

אל תצרוך סמבוק ירוק, בוסר ולא מבושל. הם מכילים רעלים ויכולים להיות רעילים.