קוהוש שחור

5 מוצר(ים)

מחפשים איפה קונים קוהוש שחור? כאן תוכלו למצוא מגוון תוספי תזונה המכילים קוהוש שחור, של מיטב החברות והיצרנים.

קוהוש שחור - רקע כללי

 

 
קוהוש שחור, בן למשפחת החמאה, גדל בצפון אמריקה. אינדיאנים השתמשו באופן מסורתי בקוהוש שחור למגוון מחלות והציגו אותו בפני מתיישבים אירופאים.
נכון לעכשיו, קוהוש שחור מקודם כתוסף תזונה לגלי חום ותסמיני גיל המעבר האחרים. זה גם היה מקודם עבור תנאים אחרים, כולל כאבי מחזור ותסמונת קדם וסתית, וכדי לגרום לעבודה, אבל אין הוכחת יעילות לכל אלה.
החלק של צמח הקוהוש השחור המשמש בתכשירים צמחיים הוא השורש או קנה השורש (גזע תת קרקעי).

 

 

כמה אנחנו יודעים?

קוהוש שחור נחקר על תסמיני גיל המעבר אצל אנשים. רוב המחקרים הישנים לא היו באיכות הגבוהה ביותר. מחקרים עדכניים יותר היו באיכות גבוהה יותר, אך הם נבדלו בניסוח, מיני צמחים או מינון בשימוש, ולכן קשה לדעת את ההשפעות של עשב עם כל ודאות. קוהוש שחור לא נחקר באותה מידה לגבי מצבים שאינם גיל המעבר.

 

 

מחקרים מראים כי תמציות קוהוש שחורות מסוימות וכמה מוצרים משולבים המכילים קוהוש שחור לא שבכרח עשויים להפחית כמה תסמיני גיל המעבר. רוב המחקר היה על תמצית אחת בשם רמיפמין. למחקר על מוצרי קוהוש שחורים אחרים היו תוצאות לא עקביות. הנחיות שפורסמו בשנת 2015 מצביעות על כך שחסרות ראיות עקביות לכל תועלת מקוהוש שחור לתסמיני גיל המעבר. אולם סקירה של מחקרים עדכניים משנת 2017 גם אינה מצביעה על כך שתמציות קוהוש שחורות שאושרו לטיפול באירופה מפחיתות את תסמיני גיל המעבר.

המחקר אינו עקבי בשאלה האם קוהוש שחור מסייע בהפחתת גלי חום הקשורים לטיפול בסרטן השד. אנשים הסובלים מסרטן השד צריכים להימנע משימוש בקוהוש שחור לפני שהם משוחחים עם הרופא שלהם.
אין מספיק נתונים אמינים כדי להראות אם קוהוש שחור יעיל לשימושים אחרים.

 

 

מה אנחנו יודעים על בטיחות של קוהוש שחור?

בניסויים קליניים, אנשים לקחו קוהוש שחור במשך 12 חודשים ללא השפעות מזיקות חמורות.
קוהוש שחור יכול לגרום לתופעות לוואי קלות, כגון כאבי בטן, התכווצויות, כאבי ראש, פריחה, תחושת כבדות, כתמים בנרתיק או דימום ועלייה במשקל.
נמצא כי כמה מוצרי קוהוש שחורים מסחריים מכילים את העשב הלא נכון או מכילים תערובות של קוהוש שחור ועשבי תיבול אחרים שאינם רשומים על התווית.
דווח על מקרים של נזק לכבד—חלקם חמורים מאוד—בקרב אנשים הנוטלים מוצרי קוהוש שחורים מסחריים. בעיות אלה נדירות, ולא בטוח אם קוהוש שחור היה אחראי עליהן. עם זאת, אנשים עם הפרעות בכבד צריכים להתייעץ עם רופא לפני נטילת מוצרי קוהוש שחורים, וכל מי שמפתח תסמינים של בעיות בכבד, כגון נפיחות בבטן, שתן כהה או צהבת, בזמן נטילת קוהוש שחור צריך להפסיק להשתמש בו ולהתייעץ עם רופא.
נראה כי הסיכון לאינטראקציות בין קוהוש שחור לתרופות קטן. מחקרים ראשוניים בבעלי חיים הנתמכיםומחקרי מעבדה אחרים העלו כי קוהוש שחור עשוי להשפיע על תרופות סטטינים, המשמשות להפחתת רמות הכולסטרול בדם.
לא ברור אם קוהוש שחור בטוח לנשים שסבלו ממצבים רגישים להורמונים כמו סרטן השד.
מעט ידוע אם זה בטוח להשתמש קוהוש שחור במהלך ההריון או בזמן הנקה.
אין לבלבל בין קוהוש שחור לבין קוהוש כחול (קולופילום תליקטרואידים), בעל השפעות שונות וייתכן שאינו בטוח. לעיתים נעשה שימוש בקוהוש שחור עם קוהוש כחול כדי לעורר צירים, אך שימוש זה נקשר לתופעות לוואי קשות אצל יילוד אחד לפחות.
זכור:
קח אחריות על הבריאות שלך- דבר עם הרופא שלך על כל גישות בריאות משלימות בהן אתה משתמש. יחד תוכלו לקבל החלטות משותפות ומושכלות.