שמנים | ארומתרפיה

לקטגוריית "שמן אמבט ועיסוי לתינוק" תחת "לאם ולתינוק" לחצו כאן

לקטגוריית "שמן הריון" תחת "לאם ולתינוק" לחצו כאן

פריטים 1 עד 90 מתוך 97 פרטים

דף:
  1. 1
  2. 2

מחפשים שמן ארומטי מרגיע? בקטגורייה זו תוכלו למצוא שמנים אתריים מחירים משתלמים במיוחד, כולל שמנים אתריים למבער.

מידע נוסף על שמן אתרי בויקיפדיה

חלק משמנים אלה הינם שמנים מומלצים לפנים וניתן להשתמש בהם גם באופן קוסמטי.

 

כל מה שרצית לדעת לעל שמנים אתריים

מה הם שמנים אתריים?

 

הם עשויים מחלקים של צמחים מסוימים כמו עלים, זרעים, , שורשים וקליפות. יצרנים משתמשים בשיטות שונות כדי לרכז אותם לשמנים. אתה יכול להוסיף אותם לשמנים צמחיים, קרמים או ג'לי אמבטיה. או שאתה עלול להריח אותם, לשפשף אותם על העור שלך או להכניס אותם לאמבטיה שלך. כמה מחקרים מראים כי הם יכולים להיות מועילים, אם אתה יודע איך להשתמש בהם בדרך הנכונה. בדוק תמיד את התווית ושאל את הרופא שלך אם אינך בטוח אם הם בסדר לשימוש.

 

נסה את זה אם אתה רוצה לדעת

 

ריחות פשוטים כמו לבנדר, קמומיל ומי ורדים עשויים לעזור לך לשמור על קור רוח. אתה יכול לנשום או לשפשף גרסאות מדוללות של שמנים אלה על העור שלך. מדענים חושבים שהם עובדים על ידי שליחת מסרים כימיים. למרות שריחות אלה לבדם לא יסירו את כל הלחץ שלך, הארומה עשויה לעזור לך להירגע.

 

שמנים טבעיים - לא לשפשף אותם בכל מקום

שמנים שבסדר למרוח על הידיים והרגליים שלך לא בהכרח יהיו בטוחים  בתוך הפה שלך, האף, העיניים, או חלקים פרטיים. לימון גראס, מנטה וקליפת קינמון הם כמה דוגמאות.

כדאי  לבדוק את האיכות של שמנים אתריים לפנים.

חפש יצרן מהימן שמייצר שמנים טהורים ללא שום דבר נוסף. סביר יותר שתהיה לך תגובה אלרגית לשמנים שיש בהם מרכיבים אחרים. לא כל התוספות גרועות.

שמנים לעור הפנים - אל תסמוך על מילות באזז

רק בגלל שזה מצמח לא אומר שזה בטוח לשפשף על העור שלך, או לנשום, או לאכול, גם אם זה "טהור". חומרים טבעיים יכולים להיות מגרים, רעילים או לגרום לתגובות אלרגיות. כמו כל דבר אחר שאתה שם על העור שלך, עדיף לבדוק קצת על שטח קטן ולראות איך העור שלך מגיב.

כדאי לזרוק שמנים אתרים ישנים

באופן כללי, לא לשמור אותם יותר מ 3 שנים. שמנים ישנים נוטים יותר להתקלקל בגלל חשיפה לחמצן. יתכן שהם לא יעבדו טוב ועלולים לגרות את עורך או לגרום לתגובה אלרגית. אם אתה רואה שינוי גדול באופן שבו שמן אתרי נראה, מרגיש או מריח, אתה צריך לזרוק אותו, כי זה כנראה התקלקל.

מומלץ לספר לרופא שלך

הרופא שלך יכול לוודא שהשמן האתרי בטוח עבורך ולשלול תופעות לוואי כלשהן, כמו להשפיע על המרשמים שלך. לדוגמה, שמני מנטה ואקליפטוס עשויים לשנות את האופן שבו גופך סופג את חומרים מהעור. או תגובה אלרגית עלולה לגרום פריחות, כוורות, או בעיות נשימה.

האם לדלל שמן אתרי

שמנים לא מדוללים חזקים מכדי להשתמש ישר. יהיה עליך לדלל אותם, בדרך כלל עם שמנים צמחיים או קרמים או ג 'לים לאמבטיה, לפתרון שיש בו רק מעט-1% עד 5% - מהשמן האתרי. בדיוק כמה יכול להשתנות. ככל שהאחוז גבוה יותר, כך גדל הסיכוי שתהיה לך תגובה, לכן חשוב לערבב אותם נכון. 

אין להשתמש בשמן אתרי על עור פגום

 

עור פצוע או מודלק יספוג יותר שמן ועלול לגרום לתגובות עור לא רצויות. שמנים לא מדוללים, שאסור להשתמש בהם כלל, עלולים להיות מסוכנים בעליל על עור פגום.

 

האם ניתן להשתמש בשמן אתרי בכל גיל?

ילדים צעירים וקשישים עשויים להיות רגישים יותר לשמנים אתרים. אז ייתכן שיהיה עליך לדלל אותם יותר. וכדאי להימנע לחלוטין מכמה שמנים, כמו ליבנה וירוק חורף. בכמויות קטנות אפילו, אלה עלולים לגרום לבעיות חמורות אצל ילדים בני 6 ומטה מכיוון שהם מכילים חומר כימי הנקרא מתיל סליצילט. אל תשתמש בשמנים אתרים על תינוק אלא אם כן רופא הילדים שלך אומר שזה בסדר.

 

אל תשכח לאחסן שמנים אתרים בבטחה

 

הם יכולים להיות מרוכזים מאוד ועלולים לגרום לבעיות בריאותיות חמורות, במיוחד אם משתמשים במינון הלא נכון או בצורה לא נכונה. בדיוק כמו כל דבר אחר שידיים קטנות לא אמורות להגיע אליו, אל תהפוך את השמנים האתריים שלך לנגישים מדי. אם יש לך ילדים צעירים, שמור על כל השמנים האתריים נעולים מחוץ לטווח הראייה והישג ידם.   

כדאי  להפסיק להשתמש אם העור שלך מגיב לא טוב לשמן

העור שלך עשוי לאהוב שמנים אתרים. אבל אם זה לא-ואתה מבחין בפריחה, בליטות קטנות, שחין או סתם עור מגרד-קח הפסקה. יותר מאותו שמן יכול להחמיר אותו. בין אם ערבבתם אותו בעצמכם ובין אם מדובר במרכיב במוצר שמנת, שמן או ארומתרפיה מוכנים, שטפו אותו בעדינות במים.

כדאי לבחור המטפל שלך בזהירות

אם אתם מחפשים ארומתרפיסט מקצועי, הכינו שיעורי בית.  על פי החוק, הם לא צריכים הכשרה או רישיון. אבל אתה יכול לבדוק אם שלך הלך לבית ספר מוסמך על ידי ארגונים מקצועיים כמו האגודה הלאומית עבור ארומתרפיה הוליסטית.

אל תגזימו עם השמן האתרי

יותר דבר טוב הוא לא תמיד טוב. גם כאשר מדולל, שמן אתרי יכול לגרום לתגובה רעה אם אתה משתמש יותר מדי או להשתמש בו לעתים קרובות מדי. זה נכון גם אם אתה לא אלרגי או רגיש במיוחד אליהם.

אל תפחדו לנסות אותם

בשימוש בדרך הנכונה, הם יכולים לעזור לך להרגיש טוב יותר עם מעט תופעות לוואי.

 

האם ניתן להשתמש בשמנים אתרים בהירון

 

כמה שמני עיסוי אתרים עשויים לפלס את דרכם לשליה, איבר ברחם שלך שגדל יחד עם תינוקך ועוזר להזין אותו. לא ברור אם זה גורם לבעיות כלשהן, אלא אם כן את לוקחת כמויות רעילות, אך כדי להיות בטוח, עדיף להימנע משמנים מסוימים אם את בהריון. אלה כוללים לענה, רחוב, אזוב אלון, לבנדולה,  קמפור, זרעי פטרוזיליה, מרווה וזעתר. שאלי את הרופא אם אינך בטוחה.