צרו קשר שירות לקוחות

0508220627

פרוביוטיקה

מהי פרוביוטיקה ולמה היא חשובה לנו?

פרוביוטיקה מתייחסת בעצם לחיידקים הטובים. חיידקים אלה מסייעים למגוון מערכות בגוף ותהליכים בגוף, בעיקר כאלו שקשורים לספיגת אבות המזון ולמעי הגס.

בפארמה פלוס תוכלו למצוא פרוביוטיקה בכל הפורמטים האפשריים, החל מכמוסות, וכלה באבקות וטיפות, בהתאמה אישית לכל סוגי האוכלוסייה, של כל החברות המובילות בשוק: סולגאר, סופהרב, גרמזה, אלטמן ועוד.

41 מוצר(ים)

קבע כיוון יורד

ברוכים הבאים למחלקת הפרוביוטיקה של פארמה פלוס. כאן תוכלו לקנות תוסף פרוביוטיקה של מיטב החברות במחירים משתלמים ביותר

פרוביוטיקה מומלצת- הקדמה


מערכת העיכול שלנו מכילה חיידקים טובים החיים בסימביוזה עמנו ותורמים לבריאות ומערכת החיסון של מערכת העיכול. חיידקים אלו אמנם נמצאים באופן טבעי בגוף של כולנו, אולם במצבים מסויימים יכול להיות בהם מחסור, ובכשיש בהם מחסור אנו יכולים לחוות תסמינים פתולוגיים של מערכת העיכול כגון שלשול, גזים, נפיחות ועוד.
הפרוביוטיקה נמצאת בחיינו מזה מאות שנים כאשר אנשים בעבר היו שותים חלב שהותסס על מנת לקבל ממנו חיידקים אשר יעזרו למערכת העיכול.
בשנת 1989 גילה המדען הנרי טסלר כי בחלב האם יש חיידק הנקרא BIFIDOBACTERIUM , ושתינוקות אשר שתו חלב אם ובמעי שלהם נמצאו רמות תקינות של חיידק זה היו בפחות סיכון לפתח גזים ושלשולים.
בנוסף להטבות של מערכת העיכול, ישנן גם ראיות על כך שפרוביוטיקה יכולה לשפר גם את מצבם של תינוקות וילדים אשר סובלים מאטופיק דרמטיטיס.
כיום פרוביוטיקה ניתנת להשגה במינונים שונים, החל מפרוביוטיקות מאוד חזקות אשר מכילות בין 10-50 מיליארד חיידקים טובים ומשמשות בעיקר אנשים אשר סובלים מבעיות עיכול ודלקות מעיים, וכלה בפרוביוטיקות "פשוטות" יותר אשר מכילות בין 3-5 מיליארד חיידקים ושמיועדות בעיקר לנוטלים אנטיביוטיקה.

למי פרוביוטיקה יכולה להועיל?

 

פרוביוטיקה מומלצת לעיכול במינונים שונים יכולה להעיל במקרים הבאים:
1. אנשים אשר נוטלים אנטיביוטיקה. אנטיביוטיקה הניתנת נגד חיידקים עושה עבודה נהדרת בלמגר את החיידק הרצוי. אולם הבעיה היא שבדרך, כאשר היא עוברת במערכת העיכול, היא עלולה גם לפגוע בפלורה הטבעית שלנו (החיידקים הפרוביוטיים אשר נמצאים באופן טבעי במערכת העיכול). לכן כאשר נוטלים אנטיביוטיקה מומלץ להשלים את הטיפול עם פרוביוטיקה על מנת למנוע בעיות כגון שלשול, כאבי בטן, גזים והתפתחות של פטריות (בעיקר ואגינליות אצל נשים) כתוצאה מאובדן הפלורה הטבעית
2. אנשים הסובלים ממחלות ומצבים דלקתיים במערכת העיכול כגון שלשולים חזקים, חיידק הקלוסטרידיום, מחלת הקרוהן וקוליטיס
3. אנשים אשר סובלים ממצבים חוזרים של פטריות באיזורים שונים בגוף - פרוביוטיקה יכולה להיטיב עמם. הסיבה היא שהחיידקים והפטריות בגופנו נמצאים בסוג של איזון. כשהאיזון הזה לעתים מופ והחיידקים הטובים שלנו נמצאים ברמות נמוכות, הפטריות יכולות "לנצל" זאת ולהתפרץ. זו גם הסיבה שנשים רבות מפתחות פטרת ואגינלית לאחר שימוש באנטיביוטיקה. שימוש בפרוביוטיקה יכול לסייע לבעיה זו.
4. מחקרים מסויימים מראים הטבה אצל ילדים ותינוקות עם אטופיק דרמטיטיס בשימוש קבוע של פרוביוטיקה.

מהם הסוגים השונים של פרוביוטיקה?

 

ישנם זנים רבים של חיידקים ידידותיים. החיידקים אשר משתמשים בהם ברוב הנוסחאות הקיימות היום בשוק: אצידופילוס, ביפידום, תרמופילוס, רמנוסוס, ל.קזאי, בי. לונגום ועוד ועוד.
הפרוביוטיקות שניתן למצוא בשוק נעות בין 1.5 ביליון חיידקים לעד 50 ביליון חיידקים ובין 3 זנים לעד 10 זנים בכל פרוביוטיקה. כמובן שיותר זנים כך הפרוביוטיקה תהיה יקרה מעט יותר.

ספרות מקצועית:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4748908/

פרוביוטיקה באתר כללית