קיו 10 Q10

7 מוצר(ים)

מבחר ענק של ויטמין Q10.

כתבה על Q10 בוויקיפדיה

קיו 10 - מתי לקחת וכמה לקחת?

לאדם בריא כדאי לקחת בין 30 עד 90 מ"ג ביממה, אך בקרי חולי ויתכן ויהיה צריך לקחת יותר.מינונים גדולים יותר, צריך לקחת תחת פיקוח של רופאך.

האם לקחת Q10 לפני או אחרי האוכל?

Q10 נספג טוב יותר אם הוא נלקח עם הארוחה.

קואנזים קו-קיו10 (Q10) הוא חומר מזין המופיע באופן טבעי בגוף. Q10 נמצא גם במזונות רבים שאנו אוכלים. Q10 משמש כנוגד חמצון, אין הוכחה מדעית שהואמגן על התאים מפני נזק או שהוא ממלא חלק חשוב בחילוף החומרים.

למה אנשים לוקחים Q10?
למרות שQ10 נבדק ככזה שממלא תפקידי מפתח בגוף, לרוב האנשים הבריאים יש מספיק Q10 באופן טבעי. אין עדויות לכך שהוספת עוד-בצורה של תוספי Q10 - עשויה להועיל. העלייה בגיל וכמה מצבים רפואיים קשורים לירידה ברמות Q10. אך במקרים אלה, לא בטוח שלהוספת Q10 תהיה השפעה.

Q10 שימש היסטורית לטיפול במצבים רבים ושונים. אין הוכחות מדעיות לכך שתוספי Q10 יכולים להוריד את לחץ הדם. אין הוכחות לכך שQ10 יכול לשמש לטיפול באי ספיקת לב ובמצבי לב אחרים, וגם לא לכך שביכולתו לסייע בשיפור תסמינים מסוימים ובהפחתת סיכוני לב עתידיים בשילוב עם תרופות רגילות.

אין ראיות על כך שQ10 עשוי לסייע במניעה או בטיפול בתופעות השליליות, כגון כאבי שרירים ובעיות בכבד, של נטילת תרופות כולסטרול מסוג סטטינים.

מחקרים לא הראו כי Q10 עשוי להאט, וגם לא להפסיק, את התקדמות מחלת האלצהיימר. יש צורך במחקר נוסף כדי לבדוק עניין זה.

Q10 נחקר גם כטיפול מונע לכאבי ראש במיגרנה הוא גם נחקר עבור ספירת זרע נמוכה, סרטן, איידס, ניוון שרירים, מחלת פרקינסון, מחלת חניכיים, ותנאים רבים אחרים. עם זאת, המחקר לא מצא יתרונות עבור מצבים אלה. למרות שלעתים נמכר Q10 כתוסף אנרגיה, אין שום הוכחה שהוא יגביר את האנרגיה אצל אדם טיפוסי.

כמה Q10 אתה צריך לקחת?
אין מנה אידיאלית מבוססת של Q10. מחקרים השתמשו במינונים של Q10 הנעים בין 50 מיליגרם ל -1,200 מיליגרם אצל מבוגרים, לעיתים מחולקים למספר מנות במהלך יום. מנה יומית טיפוסית היא 100 מיליגרם עד 200 מיליגרם. עקוב אחר ההוראות שעל הבקבוק או קבל ייעוץ מהרופא שלך או מדיאטנית. זכור כי למותגי תוספים שונים עשויים להיות מרכיבים ועוצמות שונות.

האם אתה יכול לקבל Q10 באופן טבעי ממזונות?
הכמויות של Q10 נמצא באופן טבעי במזון הוא הרבה יותר נמוך מזה שנמצא תוספי מזון. מקורות מזון טובים של Q10 כוללים:דגי מים קרים, כמו טונה, סלמון, מקרל וסרדינים, שמנים צמחיים, בשרים
מהם הסיכונים של נטילת Q10?
תופעות לוואי של Q10 נראה נדיר ומתון. הם כוללים שלשולים, בחילות וצרבת.
סיכונים. אנשים הסובלים ממחלות כרוניות כמו אי ספיקת לב, בעיות בכבד או סוכרת צריכים להיזהר משימוש בתוסף זה. Q10 עשוי להוריד את רמות הסוכר בדם ולחץ הדם.
אינטראקציות. אנשים הנוטלים מדללי דם ותרופות לבלוטת התריס וכן כימותרפיה צריכים לבדוק עם הרופאים שלהם לפני שהם משתמשים בתוספי Q10.
לאור היעדר ראיות לגבי בטיחותו, תוספי Q10 אינם מומלצים לילדים או לנשים בהריון או מניקות.