צרו קשר שירות לקוחות

0508220627

ויטמין C

ויטמין סי VITAMIN C הקדמה

ויטמין C, או חומצה אסקורבית, הוא ויטמין מסיס במים אשר מסונתז בגופינו וגם נספג מחלק המזונות אל גופנו.

מותגים מובילים המייצרים ויטמין C: אלטמןסולגארסופהרבצנטרוםגרמזהצמחי האמזונס

לויטמין סי יש תפקידים חשובים למגוון מערכות הגוף. בין השאר הוא חלק אינטגרלי מסינתזת הקולגן בגוף. הקולגן אחראי על בניית תאי עור תקינים ועל שמירת הפיברין, וכך נותן את אלסטיות וגמישות התאים.
בנוסף לכך לויטמין זה יש השפעה על זרימת הדם. בגלל השפעתו על זרימת הדם מחסור בויטמין סי יכול להוביל לדימומים בחניכיים והאטה של ריפוי פצעים בגוף.
ויטמין C קשור גם למערכת החיסונית שלנו והוא יכול לתרום להחלמה מהירה יותר ממחלות כגון צינון ושפעת ולקצר את זמן המחלה כאשר לוקחים אותו באופן קבוע בעונת החורף.
ויטמין סי גם עוזר לספיגתו של ברזל בגוף ואנשים הנוטלים ברזל בגלל אנמיה יכולים ליטול אותו ביחד עם ויטמין סי וכך להגדיל את ספיגתו של הברזל.

30 מוצר(ים)

קבע כיוון יורד

בקטגוריה זו תוכלו למצוא כדורי ויטמין C

מקורות טובים לויטמין C:

כאמור, מחסור בויטמין סי בימינו הוא אינו דבר שבשגרה. בתזונה רגילה שכוללת פירות וירקות אנו אמורים להיות עם רמה מספקת של ויטמין סי שאינה גורמת למחלות של חסר. אולם במקרה של ויטמין C כאשר רוצים לחזק את המערכת החיסונית ולחזק את מבנה וגמישות התאים (גם אפילו בשביל הפן הקוסמטי), כדאי לקחת תוספת של ויטמין סי.
המלצות ה-RDA מדברות על קבלה של 75-90 מ"ג ויטמין סי ביום מתזונה על מנת למנוע מצבים של חוסר אקוטי בויטמין C.
מאכלים שמכילים כמות יפה של ויטמין סי:
כל סוגי פירות ההדר, קיווי, מנגו, ברוקולי, עגבניות ופלפל.

אם אנו רוצים לשפר את תפקודה של המערכת החיסונית ולתת בוסט לייצור הקולגן שלנו נוכל לקחת תוספי תזונה שמכילים לרוב בין 500-1000 מ"ג. התוספים קיימים בכל הצורות: סירופ, כדורים לבליעה, כדורים ללעיסה.

איפה ניתן לרכוש ויטמין C ואיזה מוצרים קיימים היום בשוק?

מרבית חברות התזונה המשווקות בארץ מוכרות מגוון צורות שונות של ויטמין סי. ויטמין סי מגיע לרוב במינונים  של 500 או 1000 מ"ג לטבליה חברת אלטמן למשל יש ויטמין סי למבוגרים בצורת טבליות לבליעה וטבליות ללעיסה. בנוסף יש להם אופציה לקנות ויטמין אסטר סי 500 מ"ג. בנוסף לאלטמן יש ויטמין סי לילדים בדובונים ג'לי ללעיסה. לסולגאר קיימות גם כן גרסאות של ויטמין C לבליעה, עם פקעת ורדים להטמעת הספיגה, וגפ מוצר הנקרא "אסטרולה" שזוהי הגרסא הלא חומצית. חברת אקו-סאפ משווקת ויטמין סי ליפוזומלי, סירופ שאמור להיות בעל ספיגה מיטבית בגלל צורת ספיגתו הייחודית במעטפת שומנית כך שהגוף יודע לספוג אותו יותר טוב (הרי שויטמין C בצורתו הטבעית הוא מסיס מים ונספג פחות טוב ממערכת העיכול)

לסיכום:
ויטמין סי מסונתז בגוף אולם אנו חייבים לקבל אותו גם ממקורות חיצוניים על מנת להמנע ממחסור.
מקורות טובים לויטמין סי: פירות וירקות.
ויטמין סי כתוסף תזונה יכול לסייע לקצר זמן מחלות חורף ולהוריד את עוצמת המחלה.
ויטמין סי יכול להאיץ את בניית הקולגן ולעזור לגמישות תאי העור בפאן הקוסמטי ובפאן ריפוי הפצעים בגוף.
ניתן להשיג תוספי תזונה של ויטמין סי בכל הצורות- נוזל לבליעה, כדורים לבליעה וכדורים ללעיסה.

מקורות ספרותיים:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3884093/ - PUBMED

ויטמין C באתר ויקירפואה

חדש בפארמה פלוס: צ'אט עם רוקח - לחצו על הכפתור הכחול בפינה הימנית תחתונה של המסך והתחילו בצ'אט מיידי עם אחד מנציגנו (בשעות הפעילות)