צרו קשר שירות לקוחות

0508220627

ויטמין E

8 מוצר(ים)

קבע כיוון יורד

ויטמין E הוא ויטמין מאוד חשוב לגוף האדם אשר מגיע אלינו בעיקר מהתזונה. ויטמין זה מסיס בשומן ונמצא בטבע ב8 צורות כשהפעילה ביותר שלו היא האלפא טוקופרול.

ויטמין E  נמצא במגוון מאכלים גם מהצומח וגם בבשר. בצומח אפשר למצוא אותו בדגנים מלאים כגון שיפון, קמח מלא ושעורה. הוא נמצא גם בשמנים צמחיים כגון שמן זית, סויה ונבט חיטה. מן החי ניתן למצוא שמן ויטמין E בעוף, בשר, ביצים. בירקות הוא נמצא בברוקולי, תפוח אדמה, בטטה, דלעת ועוד.

מותגים מובילים של וטמין E: אלטמןסולגארסופהרבצנטרוםגרמזה

ויטמין E הוא ויטמין חשוב כיוון שהוא מהווה נוגד חמצון לתאים (אנטיאוקסידנט). זה בעצם אומר שהוא מונע הווצרות של רדיקלים חופשיים בתאים ולמעשה מאט את הזדקנות התאים.

למעשה כיום משתמשים בויטמין זה גם בתוספי תזונה לבליעה וגם במריחה חיצונית של שמן ויטמין E כיוון שיתרונותיו כנוגד חמצון למעשה גורמים לו להיות מוצר קוסמטי פופולרי להגמשת העור ולהאטת הזדקנות עור הפנים.

כתוסף תזונה לבליעה יש לו יתרונות רבים. כנוגד חמצון הוא חשוב לגמישות כלי הדם, למערכת הקוגניטיבית ולזיכרון, למערכת העור ועוד.

ויטמין E נמכר כתוסף תזונה ומיוצר על ידי רוב החברות המוכרות, ביניהן אלטמן, סולגאר, סופהרב, ועוד. הוא קיים בקפסולות לבליעה במינונים של 200-400 מ"ג. יש חברות שניתן למצוא גם ויטמין E בתוספת של נוגדי חמצון נוספים.

בתור שמן הוא נמכר על ידי חברות ייצור שמנים וביניהן עומר הגליל המצויינת.

שימו לב שכדאי ליטול ויטמין E יחד עם מאכל שומני, זה יעמיק את ספיגתו בגוף, הרי הוא כאמור ויטמין מסיס שומן.

 

למידע נוסף:

קראו על ויטמין E באתר מכבי שירותי בריאות

חדש בפארמה פלוס: צ'אט עם רוקח - לחצו על הכפתור הכחול בפינה הימנית תחתונה של המסך והתחילו בצ'אט מיידי עם אחד מנציגנו (בשעות הפעילות)