חגורת הריון

מבחר ענק של חגורות הריון  Maternity Belts לרכישה! נקרא גם: pregnancy belt.

לקריאה נוספת על חגורת בטן להריון / חגורת גב להריון / חגורת אגן להריון / חגורת הריון כללית:

כתבה על חגורות הריון מכבי: https://wehavekids.com/having-baby/pregnancy-belt-maternity-support-belt

יתרונות ללבישת חגורת הריון ועל חגורת הריון מומלצת: https://www.healthline.com/health/pregnancy/belly-band-benefits

 

מידע נוסף על חגורת הריון

בטח, את אוהבת את הבליטה של התינוק גדל-אבל רוב הסיכויים, את לא כל כך נרגשת על כאבי גדילה שיכולים לבוא עם זה.

 

ידוע ככאב ברצועות עגולות, כאבי הירי החדים הללו מתלקחים בדרך כלל לאחר שבוע 14 להריון, כאשר הרחם שלך מתרחב ומתחיל לצמוח מהאגן.

בעוד כאב רצועה עגול הוא נורמלי-הרבה נשים חוות את זה במהלך השליש השני והשלישי שלהם — זה לא עוזר למי שכואב לה. שם נכנסות וחגורות תומכות בהריון.

 

מהן חגורות הריון?

חגורות תמיכה בטן הריון  - לפעמים פשוט נקרא חגורות הריון - עוטפות סביב הגב התחתון שלך ואת הבטן בעדינות עריסת הבליטה שלך, כדי להקל על הלחץ על הגב והאגן.

 חגורות הריון יכולות לעזור לתמוך ברחם, ואם הן נלבשות נמוך יותר על הבטן, הן יכולות לעזור למשוך את התינוק מהאגן. זה יכול לעזור להקל על כאבי גב תחתון, כאבי אגן כגון כאבי רצועה עגולים ונושאים אחרים הקשורים להריון. מחקר קטן משנת 2017 מצא כי נשים שחבשו חגורות אגן לפרקי זמן קצרים הפחיתו את כאבי חגורת האגן ויכלו לבצע בקלות רבה יותר משימות יומיומיות.

סביר להניח שנשים בהריון יחושו בכאבי רצועות עגולות כאשר הן משנות תנוחות — למשל, כאשר הן מתיישבות ומתחילות ללכת או לאחר פעילות גופנית, כך שרצועות תמיכה יכולות להועיל במיוחד לאמהות לעתיד. לפי המכללה האמריקאית למיילדות וגניקולוגים, חגורת  הריון יכולה גם לעזור להפוך את הפעילות הגופנית לנוחה יותר בשלבים המאוחרים יותר של ההריון. הם אומרים גם  כי רצועות בטן עשויות לסייע גם בתמיכה בגב ובמניעת כאבי גב הנגרמים על ידי הריון.

יצרנים של חגורות הריון רבים טוענים גם כי המוצרים שלהם לסייע במניעת סימני מתיחה. עם זאת, לפי האקדמיה האמריקאית לדרמטולוגיה, פיתרונות רבים למניעת סימני מתיחה אינם עובדים בפועל. אז היו סקפטיות לגבי הטענות הללו וזכרו שסימני מתיחה הם חלק נורמלי וצפוי בהריון-ואין במה להתבייש!

זה גם לא לגמרי ברור אם זה בטוח ללבוש חגורות בטן הריון במשך תקופות זמן ארוכות. חלק מהמומחים חוששים ששימוש יתר ברצועות בטן עלול לגרום לשרירים שלך להיות תלויים יתר על המידה בבגדי התמיכה הללו כדי לתפקד. המחקר שהוזכר לעיל  קובע במפורש כי היתרונות המשככי כאבים של רצועות בטן חלים רק על נשים בהריון שלבשו את המוצר באופן קבוע לתקופות קצרות בכל פעם. בנוסף, מחקר ישן יותר מצא כי חגורות תמיכה עלולות לגרום לגירוי בעור ואי נוחות אצל אנשים מסוימים. כדי להיות בטוח, נסי להסיר את החגורה כל 1 עד 3 שעות במשך שעה כדי לוודא שאת נותנת לעצמך הפסקה ולוודא כי המוצר שאת קונה הוא תומך מבלי לחתוך את זרימת הדם או לגרום להגבלת התנועה. ואם יש לך כאבי אגן או כאבי גב שמחמירים או לא משתפרים על ידי חגורת תמיכה בהריון, שוחחי עם רופא הנשים שלך בהקדם האפשרי לקבלת עזרה.

 

סוגי חגורת הריון

חגורות ורצועות תומכות בהריון מגיעות בעיקר באותה צורה: רצועת בד בצורת חגורה שיושבת מתחת לבליטה שלך. חלקם כוללים גם רצועה נוספת שמסתובבת סביב הבליטה שלך.

 

כיצד לבחור את חגורת ההריון הטובה ביותר

חפשי חגורה העשויה מחומר רך ומתכוונן כך שתוכל להתרחב יחד עם הבטן הגדלה שלך. וודא שהחגורה אינה נוחה או מגבילה מדי. אם אתה מוצאת אותן מחככות או מעצבנות, נטשי אותן.