מזון רפואי

מזון רפואי ניתן לאנשים אשר מתקשים לאכול או ללעוס במיוחד לקשישים, חולי סרטן ואנשים עם בעיות כרוניות נוספות המקשות על אכילה. 

מזון רפואי מגיע לרוב בצורת מזון נוזלי בפחית או בקבוק לשתייה או בצורת אבקה אשר מערבבים עם משקה. המזון הרפואי מכיל את כל או חלק מאבות המזון בתוספת ויטמינים ומינרלים וניתן לרכוש אותו אונליין או בבתי המרקחת ורשתות הפארם. אצלנו באתר פארמה פלוס תוכלו למצוא מגוון מזונות רפואיים במחירים נוחים ועם אופציה של קבלת המוצר עד הבית.

מזון רפואי הוא תוסף תזונה ולא תרופה, אולם אנו ממליצים בחום להתייעץ עם הרופא המטפל, הרוקח או התזונאי באשר לבחירת המזון.

דוגמאות למזון רפואי הקיים לרכישה במחירים נוחים באתר שלנו: אנשור פלוס, אוסמולייט, אבאונד של אבוט, נפרו HP, פדיאשור בנוזל וגם פדיאשור באבקה לילדים ועוד.

16 מוצר(ים)

. על מנת לשמור על משקל תקין ועל תזונה בריאה ישנם מזונות רפואיים. מזון רפואי מגיע בצורת נוזל או אבקה אשר מכיל חלק או כל אבות המזון בתוספת של ויטמינים ומינרלים הקריטיים לתפקוד מערכות הגוף המורכבות של האדם.

מזונות אלו הם הפיתרון המיטבי עבור אנשים אלו כיוון שמזונות אלו מכילים את כל מה שהבנאדם צריך לאכול במהלך היום בפחית שתייה או כמות קטנה של אבקה שניתן לשים במים או מיץ.

מי יכול לסבול מקושי באכילה?

לרוב מדובר בקשישים המתקשים בלעיסה או נטולי אנרגיות לאכילה או אנשים החולים במחלה קשה כגון סרטן אשר גורמת לחוסר תיאבון קשה, קושי בבליעה או הקאות ושלשולים. בנוסף יכולים לסבול גם אנשים וילדים עם בעיות כרוניות אחרות, כיבים בפה ועוד. מזון רפואי מתאים לאנשים הסובלים גם מהקאות ושלשולים מאסיביים כרוניים כיוון שהרכיבים החשובים בו נספגים במהירות ויעילות

איך תדעו איזה מזון רפואי מתאים לכם? (נקרא גם אוכל רפואי)

תחילה נבהיר כי מזון רפואי הוא אמנם תוסף תזונה ואיננו תרופה, אך בכל זאת מאוד חשוב לברר עם הרופא המטפל או עם הרוקח לגבי סוג המזון הרפואי המתאים לכם. הסיבה לכך היא שישנם מזונות רפואיים אשר מכילים את כל אבות המזון וישנם כאלו אשר מותאמים ספציפית לבעיות מסויימות. למשל, אנשור הוא מזון רפואי המכיל את כל אבות המזון אך הוא מכיל סוכר ולכן לא מתאים לסוכרתיים. 

במאמר זה נביא לכם סקירה קצרה על סוגי מזון רפואי הקיימים באתרי האונליין ולמי הוא מתאים. למשל:

  • אנשור פלוס או אוסמולייט - מכיל את כל אבות המזון. פחמימה (סוכר), שומן, חלבון , ויטמינים, מינרלים
  • פדיאשור - מזון רפואי המותאם במיוחד לצורכיהם של ילדים
  • גלוצרנה - מכיל את אבות המזון ללא סוכר, מתאים לחולים סוכרתיים
  • נפרו LP - מזון רפואי המותאם לחולים כלייתיים אשר אינם מטופלים בדיאליזה
  • נפרו HP - מותאם לחולים כלייתיים אשר מטופלים בדיאליזה
  • אבאונד אבוט ABBOTT ABOUND הוא מזון רפואי להשלמה תזונתית אצל אנשים הזקוקים לאיחוי מהיר של כוויות ופצעים קשים ובבניית מסת גוף. מגיע באבקה יומית.
באתר פארמה פלוס תוכלו למצוא מגוון מזון רפואי לקשישים בעיקר של חברת אבוט ישראל במחירים נוחים ותוכלי להזמינם גם במשלוח מהיר עד הבית. אתר פארמה פלוס הוא בית מרקחת קהילתי , תוכלו להגיע אלינו ולהתייעץ עם הרוקח לגבי מזון רפואי המתאים לכם. אנו ממליצים טרם נטילת מזון רפואי לעיין בעלון הצרכן ולהוועץ גם ברופא/ה או תזונאי/ת.

מידע נוסף על מזון רפואי באתר מכבי