אטמי אוזניים

*באתר פארמה פלוס קיימים מגוון אטמי אזניים של מספר חברות שונות: אטמי אוזניים סיליקון של חברת MACKS, אטמי אוזיים שעווה אורופקס OHROPAX, אטמים מספוג הפופולריים 3M, אטמי אזניים לטיסות ייחודיים הנקראים EARPLANES ועוד ועוד.

אטמי אוזניים מומלצים -  בקטגורייה זו תוכלו למצוא:

אטמי אוזניים לשינה: אטמי אוזניים איכותיים לשינה אשר עוזרים לכן/ם לישון

אטמי אוזניים נגד מים - מונעים חדירת מים לאוזן בעת השחייה או במקלחת. נקראים גם לעיתים מגיני אוזניים שמטרתם מניעת חדירת מים. יש אטמים לאזניים חד פעמיים וגם רב פעמיים.

אטמי אוזניים לילדים - כאלה שמותאמים במיוחד עבור אוזן הילד - למשל אטמי סיליקון אשר ניתן לחתוך אותם לפי הגודל הרצוי.

אטמי סיליקון לאוזניים - מיוצרים מסיליקון איכותי אשר ניתן לחתוך לאיזה גודל שרוצים ואז לדחוף לתוך האוזן. 

אטמי אוזניים לשחייה - לשימוש בעת השחייה אצל שחיינים בבריכה

אטמי אוזניים לבריכה - לשימוש בעת רחצה בבריכה

אטמי אוזניים נגד רעש  (EAR BLOCKER) - עוזרים להגן על השמיעה במקומות רועשים

אטמי אוזניים למוזיקאים - יכולים לעזור בעת הופעה

אטמי אוזניים למטווחים - מגנים מפני הרעש העצום במטווחים

אטמי אוזניים ללימודים - קשה ללמוד עם רעש ולכן למצב זה האטמים מאוד חשובים

אטמי אוזניים לנחירות - כדי להצליח להרדם ליד בן זוג נוחר. 

אטמי אזניים לטיסות - אטמים שעוזרים נגד לחץ באוזניים בזמן הטיסה הנחיתה וההמראה.

רופאים ממליצים על שימוש באטמי אוזניים לאטום את האוזניים על מנת למנוע כניסה של מים או רעש.

אטמי מקוריים שעשויים סיליקון במיוחד עבור שינה, עיסוק בפעילות ספורטיבית,  בזמן טיסה שחייה וכדומה. להפחית את הרעש ב-22 דציבלים .

לפני השימוש יש לנקות את האוזניים ולשים את האטם בפתח האוזן. אלו הם לא אטמי אוזניים לשקט מוחלט.

אטמי אוזניים הם התקן הנמצא בתעלות השמע שאחראיים לאטום את האוזן בפני חדירה של מים או רעשים לאוזן התיכונה. אטמי אוזניים פנימיים הם זוג פיסות של סילקון או שעווה שמחדרים אותם לתעלות השמע . אטמי אוזניים שמחומר של ספוג מתאימים למניעת רעשים . לעומת זאת אטמים משעווה מטרתם למנוע חדירה של מים תעלות השמע. בזמן החדרת האטמים לאוזניים יש לשים לב לא לעשות נזק לעור התוף.  אטמי האוזניים מתנפחים באוזן וממלאים אותה ובשל כך האנרגיה של גלי הקול נעלמת באטם האוזניים . אודות למבנה הספוגי המותאם לבליעת רעשים עוצמת הקול פוחתת בעשרות דציבלים והעוצמה נהיית פחות מזיקה. ישנם  סוגים שונים של אטמי אוזניים חלקם קשיחים ולכן לא צריך לגלגל אותם לפני הכנסתם לתנוך האוזן. יש אטמים קשיחים שניתנים להתאמה אישית לפי צורת האוזן. לאטמים פנימיים רגילים יש חסרון שהם עלולים לגרום ללחץ על האוזניים כאשר משתמשים שהם לאורך זמן ממושך. הלחצים על האוזן נגרמים מכיוון שיש חוסר באוורר ולחץ פנימי מהאטמים על האוזן. חובה לשמור על היגיינה וניקיון של האטמים על מנת להפחית התפתחות של דלקות באוזן. קיימים כיום אטמים מיוחדים יקרים יותר שפותרים את בעיית הלחץ באוזניים.

קיימים גם אטמים חיצוניים אבל הם מאוד מסורבלים.

השימושים העיקריים באטמי אוזניים הם במקומות רועשים כגון מועדון עם מוזיקה חזקה שיכולה להזיק לשמיעה או בעת ירי במטווחים. שימוש נוסף באטמי אוזניים כאשר יש רוחות חזקות וגשם האטמים מונעים  כניסה של מים שיכולים לגרום לדלקות אוזניים והתקררות

אנשים עושים שימוש באטמי אוזניים בשעת טיסה נגד בחילות וכאבי ראש בגלל לחץ האוויר שבמטוס. נגנים שמים אטמי אוזניים כאשר הם מנגנים מוזיקה חזקה.

רופאים ממליצים על שימוש באטמי אוזניים עבור ילדים עם כפתורים ואנשים עם נקב העור התוף על מנת להפחית כניסה של מים לתוך האוזן. אטמי אוזניים לשינה טובה יותר כאשר נמצאים בסביבה רועשת.  כל סוגי אטמי אוזניים במחיר משתלם לרכישה ברשתות ופארמה פלוס.

כניסה של מים לאטמי האוזניים נגרמת בגלל נקבים בעור התוף. הקרעים נוצרים בעקבות תהליכים רפואיים כמו פגיעה גופנית או ניתוח כפתורים. כניסה של מים לאוזן התיכונה יכולה להביא לתוצאות לא רצויות של כאבים, סוגים שונים של דלקות באוזניים ואף לפגיעה בשמיעה. שימוש באטמי אוזניים מסייעים להפחית את החדירה של המים בזמן שחיה בבריכה או בעת רחצה. אוטמי אוזניים בהתאמה אישית לפי מידת האוזן ואטמי אוזניים מסיליקון ייחודי אשר מותאם במדויק לאוזן של המשתמש. לפי רכישת אטמי אוזניים מומלץ להתייעץ עם רופא אף-אוזן- גורן שלא קיימות דלקות באוזניים. באטמי אוזניים לילדים חשוב לזכור שמומלץ לחדש את האטמים לאחר תקופה מסוימת בגלל גדילה של תעלות האוזן.  בעיות רפואיות ואי נוחות יכולה להיגרם בשל כניסה וחדירה של מים לתוך האוזן התיכונה וליצור נזקים בשמיעה ודלקות חוזרות באוזניים. כאשר אתם נמצאים במצב שמים חדרו לאוזניים חובה לבדוק ולטפל במידי ולהזמין מראש אטמי אוזניים בהתאמה אישית. כיום קיימים פתרונות טכנולוגיים מתקדמים לטיפול בחדירה של מים לאוזניים של אטמי אוזניים מתקדמים  קטנים ולא מסורבלים ונוחים לשימוש. אטמים אוזניים מתקדמים ויעלים במיוחד עבור אנשים עם בעיות של קרעים בעור התוף.  הנקבים בעור התוף יכולים להיגרם כתוצאה מניתוחים והליכים רפואיים , פגיעה או דלקות באוזניים. במצבים האלה אטמי האוזניים יכולים למנוע כניסה שלמים כאשר יורד גשם חזק, במזמן שהייה במקומות עם מים כמו ים או מקלחת ועוד.

כלומר, אטמי האוזניים עוזרים להגן על השמיעה ולשמור על האוזניים נקיות ויבשות ומונעים כניסה של מים לתעלת השמע. חדירה של מים לתעלות השמע יכולה להיות גם בקרב ילדים וגם אצל בני נוער וילדים. ישנם גדלים שונים של אטמי אוזניים. אטמי אוזניים פשוטים בגודל אחיד ואטמים מותאמים אישית שיכולים להגיע לרמת אטימות מוחלטת. אטמי אוזניים בהתאמה אישית העשויים סילקון הינם היעילים ביותר בהתאמה אישית לפי מידה וגודל האוזן. אטמי האוזניים המותאמים הינם אפקטיביים ביותר לשימוש נגד חדירה של מים לאוזן

קראו עוד על אטמי אוזניים בוויקיפדיה