מד לחץ דם

לחץ דם שאינו מאוזן יכול לפגוע באורח חיים ולגרום למחלות לב וכלי דם כגון שבץ והתקפי לב באופן קשה עד כדי מוות. חשוב מאוד להיות מאוזנים עם ערכי לחץ דם תקינים. שינויים בלחץ דם ניתן לעשות באמצעות תרופות הניתנות במרשם רופא ו/או בעזרת שינויים תזונתיים ופעילות ספורטיבית. באם הנכם חושדים כי אתם סובלים מלחץ דם גבוה אנא פנו לרופא המשפחה לייעוץ והתאמת טיפול.

כיום ניתן למדוד ל"ד באופן עצמאי, פשוט ויעיל בכל בית, מכשיר למדידת לחץ מודד לחץ דם סיסטולי, דיאסטולי ובאוטומטיים הוא מודד גם דופק.

מכשירים ביתיים למדידת לחץ הדם קיימים בצורות הבאות: אוטומטיים לזרוע, אוטומטיים לפרק כף היד וידניים / מכני. תוכלו למצוא אצלנו באתר את מגוון החברות והדגמים הקיימים במחירים נוחים ובאספקה עד הבית. דגמים פופולריים הם למשל סדרת VISOCOR UEBE, VISOMAT ויזומט, BEURER ביורר גרמניה ומטריקס של מדיק ספא. 

20 מוצר(ים)

מד לחץ דם (באנגלית: Blood Pressure Monitor) הוא מכשיר ביתי למדידה של לחץ הדם הסיסטולי והדיאסטולי הנקרא גם מכשיר לבדיקת לחץ דם ביתי.

לחץ דם גבוה הוא מחלה אשר רבים כלל אינם מודעים אליה כיוון שלעתים הסימפטומים שלו כלל אינם מורגשים, אך אל תטעו - לחץ דם גבוה הוא הרוצח השקט. הוא יכול להאיץ הדרדרות מחלות לב וכלי דם אחרות ויכול לגרום להתקפי לב ושבץ ולכן חשוב מאוד לטפל בלחץ דם גבוה ולהיות מאוזנים.

כיום ניתן לבצע מדידה ביתית של לחץ הדם שלנו בקלות באמצעות מכשיר מד לחץ דם ביתי ולכן קל לנו מאוד לדאוג שאנחנו נשארים מאוזנים. תוכלו למדוד כל יום מספר פעמים את לחץ הדם והדופק שלכם בעזרת מגוון מדי לחץ דם לקנייה של חברות אמינות כגון UEBE גרמניה , ביורר הגרמנית,  אומרון OMRON היפנית ורוזמקס השוויצרית שמייצרים גם מד לחץ דם עם שרוול גדול.

מל"ד נמכר היום במחירי מבצע נוחים באתר פארמה פלוס והמוצרים נמכרים עם אחריות למשך 3 עד 5 שנים של היצרן.

אילו סוגי מדי לחץ דם אפשר לקנות?

מכשיר למדידת ל"ד קיימים בכמה קטגוריות של מד לחץ דם מקצועי ומדוייק:

  • מד לחץ דם אוטומטי לזרוע: מדי לחץ הדם האוטומטיים לרוב מציגים גם מדידת דופק וקיימים לכל החברות. היקרים יותר מכילים גם זיהוי דופק לא סדיר, אפליקציות עם זיכרונות מדידה ותפעול דרך הנייד ועוד פיצ'רים רבים. כיום המדים האוטומטיים נחשבים עם אמינות גבוהה מאוד ומודדים בקלות ובמהירות ומציגים על הצג את התוצאות.  קיימים באתר: VISOCOR OM50,  BEURER BM55, ויסומט לזרוע, רוזמקס AV151, מדיק ספא מטריקס לזרוע ועוד ועוד.
  • מד לחץ דם אוטומטי לפרק כף היד: מד זה קומפקטי וקטן ומניחים אותו על פרק כף היד במקום על הזרוע. יש לציין שמד פרק כף היד נחשב מעט פחות מדוייק מהמד לזרוע, אולם יש אנשים שמעדיפים אותו כגון ספורטאים בזמן פעילות או אנשים המתקשים עם פעולות ידניות בסיסות (זקנים, מוגבלים וכו) כיוון שהמד לכף היד יותר קל לתפעול על היד.) קיימים באתר: ביורר לפרק כף היד דגם BC32, ויזומט הנדי לפרק כף היד, ויסוקור HM50 VISOCOR ועוד.
  • מד לחץ דם ידני / מכני: ישנם בינינו אשר עדיין מעדיפים לקנות את מד לחץ הדם מהדור הישן, מדובר בניפוח ידני של הלחץ במד ואז הרפייה. קיימים באתר: מדיק ספא ידני מטריקס 50, רוזמקס ידני דגם GB-102.

באתר פארמה פלוס תוכלו למצוא את כל הסוגים של מכונת לחץ דם. 

מהם ערכים תקינים של לחץ דם?

לחץ דם נמדד כשילוב של שני מספרים. אחד מהם נקרא לחץ דם סיסטולי והוא מודד את הלחץ בעורקים כאשר הלב בזמן פעימה. לחץ הדם הדיאסטולי הוא הלחץ בעורקים בזמן שהלב "נח". מד לחץ דם יראה למעלה את סיסטולי ולמטה את הדיאסטולי. ערכים. בטבלא הנ"ל תוכלו לראות את הערכים התקינים והלא תקינים של לחץ הדם כאשר מספר הלוטו הוא 120/80 שנחשב תקין. למעשה כל מספר שהוא מתחת ל120/80 נחשב תקין ומעליו ככל שהלחץ גבוה יותר כך אנו נחשבים מאוזנים פחות. צפו בטבלא בכדי לראות את הערכים התקינים. באם קיים לכם לחץ דם לא סדיר או גבוה, פנו לרופא המשפחה על מנת לבצע בירור מקיף ולהתאים יחד טיפול תרופתי ללחץ הדם ושינויים באורח חיים היכולים לעזור לאזן את רמות לחץ הדם.

מידע נוסף על מד לחץ דם באתר מכבי

מידע נוסף על מחיר מד לחץ דם באתר כללית - שיסבירו לך עם מכשיר למדידת לחץ דם של קופ"ח כללית.

לסיכום, אם אתם מחפש מד לחץ דם מקצועי או בודק לחץ דם (באנגלית - sphygmomanometer) - בקטגורייה זו יש מבחר ענק של מד לחץ דם חשמלי.

מד לחץ דם מומלץ במיוחד הוא זה של חברת VISOMAT שזהו מכשיר לחץ דם מתקדם עבור מי שמחפש מכשירי לחץ דם מומלצים או מכשיר למדידת לחץ דם.

רכשו מכשיר לחץ דם במחיר סופר משתלם באתר פארם פארמה פלוס.