מד סוכר

12 מוצר(ים)

בקטגורייה זו תוכלו למצוא מדי סוכר ומדי קטונים / מכשיר בדיקת סוכר.

היום, בשביל לרכוש מד קטונים, כבר לא צריך לצאת מהבית ובטח שאין צורך לשלם את המחירים הגבוהים ברשתות הפארם

קראו עוד על מד סוכר באתר מכבי שירותי בריאות. 

(כולל גם מכשיר ביתי למדידת סוכר, ובנוסף, מכשיר לניטור סוכר)

לסיכום, מי שמחפש מכשיר למדידת סוכר בדם, יוכל למצוא כאן מבחר מגוון ביותר - מכשיר למדידת סוכר סופר משתלם באתר פארם.

בנוסף לכך תוכלו למצוא מכשירים לבדיקת סוכר / מכשירים למדידת סוכר, לא משנה באיזו קופ"ח אתם - גלוקומטר כללית , מכבי או מאוחדת (אפשר למצוא גם מד סוכר בקופ"ח כללית סטיקים לבדיקת סוכר)

שם נוסף למד סוכר הינו גלוקומטר מומלץ - SUGAR METER, ואם אתם מחפשים מד סוכר מומלץ במיוחד - אנו ממליצים על זה של פריסטייל מודד סוכר בדם.

במחלקה זה יש גם סטיקים למד סוכר ולא רק את המדי סוכר עצמם. באנגלית הוא נקרא: glucose meter.

יש פה גם ערכה לבדיקת סוכר / מכשיר לסוכרת / מכשיר חדש לסוכרת: כמובן שניתן להשתמש בכל המכשירים המוצגים כאן בבית, ולכן מודד סוכר יתאימו גם עבור מי שמחפש מד סוכר ביתי או מכשיר חדש לבדיקת סוכר (שנקראים גם בדיקת סוכר ביתית)

מחירו של מכשיר לבדיקת סוכר הוא בדר"כ בין 100 ל200 ש"ח, וכך גם לגבי המחיר של מכשיר למדידת סוכר או מד גלוקוז.

מד סוכר או בשמו הלועזי גלוקומטר (באנגלית BLOOD SUGAR MONITOR) הוא מכשיר ביתי קומפקטי ונוח למדידת רמות הסוכר בדם. 

בעזרת בודק סוכר זה יכולים סוכרתיים להמנע מביקור תכוף בקופות החולים על מנת לנטר את רמות הסוכר שלהם. היתרון העצום של מכשיר בדיקת הסוכר הביתי הוא כמובן הנגישות. ישנם אנשים עם סוכרת אשר צריכים לבדוק את הסוכר בכל יום ואף כמה פעמים ביום ולכן לא יטריחו את עצמם עד לקופה בכדי לבדוק את רמות הסוכר, למרות שזה חינם ומדוייק בבדיקת הקופה.

איך מכשיר הגלוקומטר מודד את הסוכר?

מד לניטור סוכר ביתי הוא מאוד פשוט לשימוש. המכשיר עצמו קטן וקומפקטי, אליו אנו מחברים סטיק/סטריפ בדיקה. מד הסוכר הרגיל הוא בדקירה פשוטה, לרוב באזור האצבע. את הדקירה נבצע עם עט דוקר שאליו נחבר בכל בדיקה מחט חד פעמית איתה נדקור את האצבע ונניח טיפה של הדם על גבי הסטיק בדיקה שמחובר למכשיר. המכשיר אז יציג את התוצאה. שימו לב, אין להשתמש באופן חוזר במחט הבדיקה! מחט זו חייבת להיות מוחלפת בכל פעם כיוון שצריכה להשאר סטרילית.

מרבית מכשירי הגלוקומטר הקיים היום בשוק מכילים את כל הפריטים אשר אנו זקוקים להם, לפחות למדידות הראשונות. 

המכשיר למדידית סוכר ביתית יכיל: את הגלוקומטר עצמו, נרתיק נשיאה, סטריפים לבדיקה, עט דוקר ומחטים לדקירה וכמובן חוברת משתמש. 

שימו לב כי לרוב המדי סוכר עצמם מגיעים עם "דוגמית" של 10 סטיקים ו-10 דוקרנים (מחטים) ולאחר מכן יש לרכוש את פריטים אלו בנפרד.

ישנם בשוק גם מכשיר סוכר רציף שנדבק לזרוע ומוחדר לתוך העור, כמו הפריסטייל ליברה. אלו נמכרים בקופות החולים ואצל היבואנים ולא בפארמים.

איך אדע איזה מכשיר למדידת סוכר בדם לבחור?

ככלל, רוב המכשירים הם דומים גם במחירם, גם בפעולתם וגם באמינותם. באתר שלנו פארמה פלוס תוכלו למצוא את מגוון סוגי הגלוקומטרים הקיימים היום בארץ .

מכשיר: פריסטייל לייט FREESTYLE LITE, פריסטייל אופטיום ניאו FREESTYLE OPTIUM NEO, אקיוצ'ק פרפורמה ACCU CHECK PERFORMA וקונטור פלוס.

-סטיקים/סטריפים לבדיקה: לכל סוג מד סוכר יש את הסטריפים המתאימים לו ורק אלו יכולים לבדוק באותו מכשיר. 

-מחטים סטריליות LANCETS: זה סיפור קצת אחר. לחלק מהמכשירים, דוגמת פריסטייל ישנם מחטים משלהם הנקראים ויטרקס VITREX ורק מחטים אלו יתאימו למכשירי פריסטייל. ברוב שאר המכשירים ניתן להשתמש ב"מחטים אוניברסליות" שניתן לרכוש שיכולות להתאים למגוון מכשירים. למשל BLOOD LANCETS 200.

שימו לב כי פריסטייל אופטיום ניאו הוא המכשיר היחיד בארץ איתו ניתן למדוד גם את רמות הקטונים בדם ולא רק סוכר. מכשיר זה הוא מכשיר אשר ניתן לרכוש לו סטריפים לבדיקת סוכר או סטריפים לבדיקת קטונים (סוג הסטריפ הוא שונה). סוכרתיים לעתים מקבלים הוראה מרופא כי הם צריכים לבדוק את הרמות קטונים בדם ולא רק סוכר. גופי קטו (קטונים) הם חומרים המשתחררים לדם וגורמים למצב של "חמצת קטוטית" אצל סוכרתיים או אצל אנשים המבצעים דיאטת קטונים וצריך לשים לב לכמות הקטונים בדם שהיא אינה גבוהה מדי.

מהם ערכי בדיקה תקינים אל מול לא תקינים במכשיר הגלוקומטר / גליקומטר או מכשיר למדידת סוכרת?

ערכי הבדיקה התקינים או הלא תקינים עם מכשיר לבדיקת סוכר בדם משתנים בהתאמה האם מדובר בבדיקת סוכר בצום או לאחר ארוחה. בצום ערכי הבדיקה אמורים להיות פחות מ100 אצל אדם בריא ולא סוכרתי.  לאחר ארוחה ערכי הסוכר אמורים להיות פחות מ-130.

אצל אדם סוכרתי מאוזן כדאי לשמור על הרמות הללו: 

לפני ארוחה: 80-120 מ"ג 

אחרי ארוחה: עד 180 מקסימום . יותר מזה נחשב היפרגליקמיה.

 

 

*************

 בעזרת מכשיר הגלוקומטר / שעון למדידת סוכר תוכלו לנטר את רמות הסוכר שלכם בבית בצורה פשוטה ומהירה.

באתר פארמה פלוס תוכלו למצוא את מגוון הגלוקומטרים הקיימים במחירים נוחים ומשתלמים.

אנו מחזיקים באתר את מדי הסוכר הבאים:

פריסטייל אופטיום ניאו, פריסטייל לייט, אקוצ'ק פרפורמה, קונטור פלוס. כל המכשירים יכילו את הפריטים הבאים: הגלוקומטר עצמו, נרתיק נשיאה, סטריפים לבדיקה, עט דוקר ומחטים לדקירה וכמובן חוברת משתמש.