טיפול ביבלות

13 מוצר(ים)

כאן תוכלו למצוא משחה ליבלות בידיים וברגליים

מה הן יבלות?

גידולים קטנים ולא סרטניים אלה מופיעים כאשר העור שלך נגוע באחד הווירוסים הרבים של משפחת הפפילומה האנושית. הנגיף מעורר צמיחת תאים נוספת, מה שהופך את שכבת העור החיצונית לסמיכה וקשה באותה נקודה. למרות שהם יכולים לצמוח בכל מקום שיש לך עור, סביר יותר שתקבל אחד על הידיים או הרגליים. סוג היבלת תלוי איפה זה ואיך זה נראה.

 

מי מקבל יבלות?

מכיוון שמערכת החיסון של כל אדם מגיבה אחרת לנגיף, לא כל מי שבא במגע עם נגיף הפפילומה יקבל יבלת. ואם אתה חותך או פוגע בעור שלך בדרך כלשהי, קל יותר לתפוס נגיף. זו הסיבה שאנשים הסובלים ממצבי עור כרוניים, כמו אקזמה, או שנושכים ציפורניים, נוטים לקבל יבלות.

 

הגוף שלך משחק הגנה

ילדים ובני נוער מקבלים יותר יבלות מאשר מבוגרים מכיוון שמערכת החיסון שלהם לא בנתה הגנה מפני סוגים רבים של נגיף הפפילומה האנושי. אנשים עם מערכת חיסונית מוחלשת - כמו אלה עם איידס או הנוטלים תרופות ביולוגיות למצבים כמו דלקת מפרקים שגרונית, פסוריאזיס ומחלות מין-רגישים יותר ללקות ביבלות מכיוון שגופם לא יוכל להדוף אותם.

 

איך יבלות מתפשטות

יבלות מדבקות מאוד ומועברות בעיקר במגע ישיר עם העור, למשל כשאתה נוגע  ביבלות שלך ואז נוגע באזור אחר בגופך. אתה יכול גם להפיץ אותם עם דברים כמו מגבות או סכיני גילוח כי נגעו יבלת על הגוף שלך או על מישהו אחר.

 

כמה זמן יבלות נמשכות

עם הזמן, הגוף שלך יתחיל להילחם יבלות. אבל זה עלול לקחת חודשים או רבים או אפילו שנים. אצל מבוגרים, נוטות להישאר עוד יותר, אולי כמה שנים או יותר. כמה יבלות לעולם לא ייעלמו. הרופאים לא בטוחים למה יש כאלה שנעלמות ואחרות לא.

 

לטפל או לא לטפל?

רוב היבלות אינן מזיקות, ואינך צריך לעשות דבר - אלא אם כן, כמובן, הן כואבות או מביכות. לא כדאי לחכות שהן יעלמו, כי יבלת עשויה לגדול, יבלות חדשות עשויות להופיע, או שאתה יכול לתת אותם למישהו אחר. הטיפול הטוב ביותר תלוי בגילך ובבריאותך ובסוג היבלת. אבל אין תרופה לטיפול בנגיף הפפילומה, כך שחלק מהנגיף עשוי להישאר בעורך לאחר שהיבלת נעלמה ולהופיע שוב מאוחר יותר.

 

מוצרי פילינג לטיפול ביבלות

ג'לים, נוזלים ורפידות ללא מרשם עם חומצה סליצילית פועלים על ידי קילוף תאי העור המתים של היבלת כדי להמיס אותה בהדרגה. לקבלת תוצאות טובות יותר, יש להשרות את היבלת במים חמים. כדאי להיות סבלני -  זה יכול לקחת כמה חודשים.